Wydarzenia 25 mar 11:38 | mk
 Papież Franciszek prosi o wspólną modlitwę „Ojcze nasz” o ustanie pandemii. Będą biły dzwony

25 marca Kościół katolicki świętuje uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Papież Franciszek apelował, by tego dnia o godz. 12.00 chrześcijanie wszystkich wyznań zjednoczyli się w modlitwie „Ojcze nasz”.

– W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego, odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus – cytuje papieża portal Vatican News.

Modlitwa ma zostać odmówiona w południe 25 marca. – W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa - mówił w niedzielę (22 marca) papież Franciszek.

Z tą samą intencją w piątek (27 marca) poprowadzi modlitwę o godz. 18.00, przy pustym placu świętego Piotra.

Arcybiskup Stanisława Gądecki, przewodniczący Konferencji Konferencji Episkopatu Polski, prosił także, by 25 marca o 12.00 w polskich kościołach biły wzywające do modlitwy dzwony.

Kapłani i wierni są proszeni również o odmówienie  „Anioł Pański”, „Ojcze nasz” i trzy razy Zdrowaś Maryjo” w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Arycybiskup przekazuje też modlitwę, o odmówienie której tego dnia prosi ksiądz kardynał Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Arcybiskup Gądecki prosił również kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, by 25 marca włączył Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

mk Autor