Wydarzenia 7 sie 2017 | Redaktor
Pijani rodzice pływali z dziećmi po Brdzie

Brakiem odpowiedzialności wykazali się rodzice trojga małych dzieci, którzy w niedzielę (6 sierpnia) pływali z nimi rowerem wodnym po Brdzie. Po tym jak uszkodzili sprzęt pływający okazało się, że kobieta i mężczyzna byli nietrzeźwi.

W niedzielne popołudnie dyżurny komisariatu na bydgoskim Szwederowie przyjął zgłoszenie o zatopieniu roweru wodnego przez dwoje klientów, którzy wypożyczyli go, by popływać po Brdzie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że z wypożyczającym sprzęt dwojgiem 42-latków pływały ich dzieci w wieku 8, 9 i 10 lat. Z ustaleń patrolu wynikało, że podczas pływania po rzece doszło do uszkodzenia roweru wodnego, który wskutek czego zaczął nabierać on wody. Na szczęście, rodzice oraz dzieci bezpiecznie zdołali dopłynąć do brzegu.

Przy okazji prowadzonych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości rodziców. Okazało się, że kobieta miała promil alkoholu w organizmie, a mężczyzna 1,7 promila. W ten sposób narazili swoje dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W związku z tym jest to jeden z zarzutów, jaki usłyszą 42-latkowie. Dalsze czynności przeprowadzone przez policjantów ze Szwederowa wyjaśnią, za co jeszcze odpowiedzą nieroztropni rodzice.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor