Wydarzenia 8 cze 2017 | Redakcja
Podwójne wydanie „Tygodnika Bydgoskiego” już w kioskach

8 czerwca ukazał się nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”, tym razem podwójne wydanie. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych artykułów, wywiadów, opinii i komentarzy. O czym przeczytacie w tym wydaniu?

Niepełnosprawni uczniowie ośrodka przy ul. Granicznej wraz z nauczycielami i rodzicami odwiedzili różne miejsca w Bydgoszczy, aby sprawdzić, jak traktuje się osoby niepełnosprawne. I nie chodziło im wcale o bariery architektoniczne. Wybrali 51 obiektów, które, ich zadaniem, są otwarte i przyjazne dla niepełnosprawnych. Jak miejsca znalazły się na tej liście?

Kolejny temat to rynek mieszkaniowy w Bydgoszczy. W kolejce po mieszkanie czeka ponad 1300 rodzin, ale wolnych lokali jest tylko nieco ponad 300, a i tak nie wszystkie nadają się do zamieszkania. W całej Polsce kilkadziesiąt gmin już buduje albo niebawem zacznie budowę tanich mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Bydgoszczy się nie spieszy. Skąd ta opieszałość?

W tym wydaniu „Tygodnika Bydgoskiego” zamieszczamy ranking podbydgoskich plaż. Sprawdziliśmy, co mają do zaproponowania wczasowiczom okoliczne miejscowości wypoczynkowe, gdzie można się bezpiecznie kąpać.

Co jeszcze w najnowszym numerze?

Nasi radni powinni mieszkać w Bydgoszczy, a przenoszą się do okolicznych gmin. Rodzi się pytanie, czy w związku z tym nie powinni stracić mandatu?

Bydgoski Rower Aglomeracyjny się sypie. Najczęstsze awarie to zerwane łańcuchy. Kiedy sfatygowane miejskie jednoślady zostaną wymienione na nowe?

Do stołu zaprasza redaktor Krystyna Lewicka-Ritter, która tym razem odwiedziła gminę Sicienko.

W rozmowie z dr. hab. Wojciechem Pospiechem, kierownikiem Katedry i Zakładu Muzykoterapii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, m.in., o tym, jak słuchanie muzyki wpływa na człowieka.

W tym wydaniu także wspomnienie o zmarłym w ubiegłym roku ks. Bogdanie Jaskólskim, długoletnim proboszczu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

Sport. - Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by marka Zawisza Bydgoszcz żyła – stwierdza w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim” Krzysztof Bess, prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz.

Oprócz tego felietony, opinie, komentarze, recenzje, aktualności z Bydgoszczy i powiatu. Zapraszamy po "Tygodnik Bydgoski" do kiosków Ruchu, saloników Kolportera, sklepów Żabka, piekarni Baton i Tosta, sieci delikatesów Ankris, na pocztę, taksówkach Radio Taxi Mercedes.

Redakcja Autor