Podwójny jubileusz profesora Witolda Podkówki
fot. Facebook/Krystyna Lewicka-Ritter
Uroczyste posiedzenie rady Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego poświęcone było w piątek (20 września) obchodom 90. urodzin prof. dra hab. inż. Witolda Podkówki, dra h.c. oraz 60-lecia jego pracy w służbie polskiej zootechniki.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
fot. Facebook/Krystyna Lewicka-Ritter
„Piękny był dzisiaj podwójny jubileusz profesora Witolda Podkówki na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Profesor jest wybitnym polskim naukowcem w zakresie m.in. żywienia zwierząt, a także wybitnym specjalistą pracującym nad zastosowaniem biopaliw. To dzięki niemu w latach 80-tych i 90-tych w Mochełku, powstała pierwsza Polska Agrorafineria, tłocząca olej rzepakowy, na którym w Mochełku jeździł m.in. traktor i testowy polonez” – napisała na Facebooku redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.
fot. Facebook/Krystyna Lewicka-Ritter
I dodała: „Jubileuszową uroczystość uświetnił występ zespołu ludowego Łochowianie, o czym zapewne opowie także w swoim programie „Raz na ludowo” redaktor Andrzej Krystek w Polskim Radiu PiK w najbliższą niedzielę (22 września) o godz. 13.05.
fot. Facebook/Krystyna Lewicka-Ritter
Profesor dr hab. inż. Witold Podkówka, dr h.c. należy do ludzi, którzy swoją osobowością, wiedzą, pracowitością, wytrwałością w dążeniu do celu oraz stosunkiem do drugiego człowieka budzą szczególne uznanie, zaufanie i głęboki szacunek. Tak właśnie postrzegana jest postać profesora, wybitnego uczonego w dyscyplinie zootechnika, w zakresie żywienia zwierząt, znanego i niekwestionowanego autorytetu w konserwowaniu pasz, praktyka, naukowca o niezwykłym darze analitycznego i krytycznego myślenia, wspaniałego dydaktyka i wychowawcy kolejnych pokoleń. Współtwórca i pierwszy dziekan WHiBZ. Doktor Honoris Causa Akademii Rolniczej w Szczecinie.
Źródło: UTP (oprac. red), red. Krystyna Lewicka-Ritter