Poznaj militarną Bydgoszcz – już dziś wyjątkowe spotkanie!
Książka Drozdowskiego to jedyna monografia o militarnych obiektach w Bydgoszczy / fragment okładki, Agencja CB
Dziś (8 grudnia) o godz. 18.00 w bibliotece na Starym Rynku odbędzie się promocja książki Krzysztofa Drozdowskiego „Bydgoska architektura militarna w latach 1772–1945”. – Przedstawię to, co nie znalazło się w publikacji, będzie też pokaz zdjęć – zaprasza autor.
Inne z kategorii
Maksymalna możliwa podwyżka podatku od nieruchomości w Bydgoszczy
Zbigniew Boniek nagrał przesłanie dla Zawiszy Bydgoszcz: Wspaniała inicjatywa
„Bydgoska architektura militarna” to jedyna monografia na ten temat – a ponadto jej twórcą nie jest zawodowy historyk. „Wydawałoby się, że odnalezienie i opisanie ogromnej liczby obiektów militarnych na terenie Bydgoszczy, dziś po części już nieistniejących, przekracza możliwości jednego człowieka. Otóż twierdzę, że tak – to wiedzą zawodowi historycy i dlatego żaden z nich nie podjął się tego zadania” – czytamy na stronie wydawcy, Agencji CB. A jednak „dzięki pomocy wielu życzliwych osób pasjonat Drozdowski dotarł do nieznanych dotąd materiałów dokumentalnych, map, szkiców i zdjęć”. Dziś o pracy nad ksiażką będzie można dowiedzieć się więcej.
– Przedstawię to, jak powstawała, opowiem o niektórych obiektach. Ale nie chcę mówić o tym, co czytelnik będzie mógł sam przeczytać w książce – przedstawię ciekawostki, rzeczy, które do niej, z braku miejsca, nie trafiły– wyjaśnia Krzysztof Drozdowski.
Ważnym elementem spotkania będzie pokaz zdjęć militarnych obiektów Bydgoszczy – istniejących, i tych, które już zniknęły z mapy. Pokazanych zostanie ponad sto fotografii.Dzisiejsze spotkanie w WiMBP (Stary Rynek 22–24) rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie także możliwość nabycia książki.
Na dzisiejszym spotkaniu jednak promocja się nie kończy – 16 grudnia autor zaprasza na spacer szlakiem bydgoskich obiektów militarnych. – Tego dnia o 10.00 spotkamy się przy Starym Porcie, przy pierwszym koszarowym obiekcie w Bydgoszczy – opowiada Krzysztof Drozdowski. – Około dwugodzinny spacer zakończymy przy Muzeum Wojsk Lądowych, które zwiedzimy z przewodnikiem – zachęca.
„Bydgoska architektura militarna w latach 1772–1945” została wydana nakładem Agencji Wydawniczej CB oraz przy współudziale finansowym UM Bydgoszczy. Patronatem medialnym objął ją „Tygodnik Bydgoski”.