Wydarzenia 22 mar 2017 | Redaktor
Przyszli kosmetolodzy zapraszają na konferencję [PATRONAT MEDIALNY]

Studenci Collegium Medicum organizują konferencję popularnonaukową „Oblicza współczesnej kosmetologii”. Głos zabiorą autorytety z dziedziny medycyny estetycznej, kosmetologii oraz farmacji.

Konferencja, która odbędzie się 25 marca, jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą podjętą przez Collegium Medicum. Pomysł poddali i zrealizowali członkowie Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej. – KOS to nowe zrzeszenie. Powstał, żeby studenci kosmetologii mogli rozwijać swoje pasje i kompetencje. Z tego powodu konferencja jest skierowana głównie do nich – mówi Kalina Ziółkowska, wiceprezes zarządu organizacji ds. kontaktu z mediami. Dodaje jednak, że niektóre zagadnienia mogą zainteresować szersze grono odbiorców.

Podczas konferencji przyszli kosmetolodzy będą mogli obejrzeć pokaz zabiegów mezoterapii i radiofrekwencji igłowej (lek. med. Krzysztof Kwela) czy dowiedzieć się, jak prawidłowo przeprowadzić wywiad kosmetologiczny (kosmetolog Hanna Dolecka). W programie także prelekcja dr nauk farm. Haliny Bojarowicz o składzie kosmetyków stosowanych do redukcji cellulitu, wykład mgr Magdaleny Basałygo na temat podologii (diagnozowania i leczenia chorób stóp) oraz wystąpienie firmy Depil Concept zajmującej się fotodepilacją i fotoodmładzeniem. Konferencja odbędzie się w sobotę 25 marca w godz. 10.00–17.00 w nowym budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ulicy dra Antoniego Jurasza 2 (aula nr 35). Wstęp jest bezpłatny.

Członkowie KOS-u zapowiadają, że mają więcej pomysłów na rozwój swojej wiedzy i przedsiębiorczości. – Inicjatyw będzie mnóstwo. Chcemy wspierać studentów kosmetologii i pomóc przyszłym absolwentom aktywnie wchodzić na rynek pracy – podkreśla Kalina Ziółkowska.

Szczegółowy harmonogram konferencji:

10–10.20 - rozpoczęcie, przywitanie uczestników i prezentacja gości
10.30–11.45 - pokaz zabiegów med. estetycznej Pan Krzysztof Kwela klinika KwelMed 
12.00–13.00 - wystąpienie Pani Hanny Doleckiej – elektrokoagulacja zmian skórnych, wywiad i diagnoza kosmetyczna
13–13.20 - przerwa kawowa
13.20–14.30 -mgr Magdalena Basałygo – podologia
14.40–15.30 - dr Halina Bojarowicz – składniki antycellulitowe w kosmetykach 
15.45–16.30 - firma DepilConcept 
16.30 - zakończenie konferencji, podziękowania dla gości i wręczenie certyfikatów uczestnikom

 

 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor