Wydarzenia 29 wrz 2018 | Redaktor
Sportowo i kulturalnie [PRZEWODNIK NA WEEKEND]

Letnie koncerty Rzeki Muzyki przyciągały tłumy / fot. Anna Kopeć

Rzeka Muzyki Bis, spektakle i zawody rowerowe. W ten weekend każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Sprawdźcie co dzieje się w Bydgoszczy!

SOBOTA, 29 września

I Giełda Pamiątek Sportowych i Książki Sportowej, godz. 9.00-14.00, sala konferencyjna CWZS Zawisza (ul. Gdańska 163), wstęp: 2 zł

Ciesząca się sporą popularnością kolekcjonerów giełda po raz pierwszy zawita do Bydgoszczy. wreszcie także do naszego miasta. Organizatorzy zapraszają nie tylko zbieraczy, ale również kibiców, pasjonatów historii czy po prostu osoby zainteresowane wymianą lub kupnem różnych rzeczy związanych ze sportem.

Regionalny Kongres Kobiet w Bydgoszczy, godz. 10.00-17.00, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, wstęp wolny (rejestracja: www.rkkbydgoszcz.pl)

Pierwsza bydgoska edycja Regionalnego Kongresu Kobiet. W programie wykłady m.in. na temat aktywności kobiet na różnych polach oraz zdobywania wiedzy i kwalifikacji. Na koniec zaplanowano podsumowanie z niespodzianką i koncert. Spotkanie przeznaczone jest dla kobiet z całej Polski, o różnych poglądach i wywodzących się z różnych środowisk.

Światowy Dzień Serca, godz. 10.00-18.00, Wyspa Młyńska – Młyny Rothera, wstęp wolny

Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia. W programie przewidziano bezpłatne badania obejmujące: pomiar wskaźnika BMI, ciśnienia tętniczego krwi, stężenia glukozy i cholesterolu we krwi. Ponadto bezpłatne porady dietetyka, konkursy z nagrodami, rodzinny rajd rowerowy (rejestracja uczestników od 11.00, start 11.30, trasa ok. 15 km ulicami Bydgoszczy, wśród uczestników zostaną rozlosowane trzy rowery) oraz zajęcia zumby (godz. 12.00).

Rzeka Muzyki Bis - Voo Voo, godz. 17.00, amfiteatr przy Operze Nova, wstęp wolny

Koncerty „Rzeki Muzyki” odbywały się w każdą niedzielę wakacji. Na scenie wystąpili m.in. zespół Raz Dwa Trzy, Hanna Okońska-Ratajczak i Łukasz Ratajczak, Kraków Street Band, Jan Jakub Należyty, Magda Navarrete i Kapela ze Wsi Warszawa. Cykl powraca „na bis” z jednym dodatkowym koncertem. Na scenie amfiteatru wystąpi polski zespół Voo Voo. Grupa nazywana jest najoryginalniejszy na polskiej scenie rockowej, łączy rock z jazzem i folkiem.

Spotkanie z prof. dr. hab., abp. Henrykiem J. Muszyńskim, godz. 17.00, Filharmonia Pomorska (ul. Andrzeja Szwalbego 6), wstęp wolny

Spotkanie z emerytowanym Metropolitą Gnieźnieńskim, Prymasem Seniorem prof. dr. hab. abp. Henrykiem Józefem Muszyńskim, połączone z promocją jego najnowszej książki opublikowanej w 2018 pt. „Posługa Słowu w prymasowskim Gnieźnie”. Spotkanie poprowadzi Tomasz Dostatni OP.

Koniec miłości” i Dom Ramberta: Pokaz filmów Pascala Ramberta, godz. 17.00, Teatr Polski (al. Mickiewicza 2), bilety do nabycia na stronie www.teatrpolski.pl lub w kasie biletowej

W Teatrze Polskim nadal można obejrzeć spektakl „Koniec miłości” Pascala Ramberta w reżyserii Doroty Androsz. W rolach głównych występują aktorzy teatralni i filmowi - Katarzyna Herman i Juliusz Chrząstowski. Osoby, które wybiorą się tego dnia na spektakl (o godz. 19.00) mogą również wybrać się na prezentacje filmów Pascala Ramberta.

Wesele Figara”, godz. 19.00, Opera Nova (ul. Focha 5), informacja o biletach na stronie: www.opera.bydgoszcz.pl

Opera Mozarta. Jest to kontynuacja perypetii hrabiego Almavivy i jego służącego Figara przedstawionych w sztuce „Cyrulik sewilski” Pierre'a Beaumarchais'go i operze Giovanniego Paisiella pod tym samym tytułem. Dzieło wykona Orkiestra i Chór Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka, towarzyszący solistom: Łukaszowi Golińskiemu/Januszowi Żakowi w roli tytułowej, Krystynie Nowak/Victorii Vatutinie w partii Zuzanny, Sławomirowi Kowalewskiemu/Adamowi Zarembie jako hrabiemu Almavivie, Magdalenie Polkowskiej/Gabrieli Kamińskiej w roli Hrabiny Rozyny, Dorocie Sobczak/Karolinie Makule jako Cherubinowi.

NIEDZIELA, 30 września

X Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB, godz. 8.00-16.30, zapisy – sklep rowerowy rowertour.com (ul. Łużycka 27)

Ogólnopolskie zawody MTB rozgrywane na terenach leśnych Puszczy Bydgoskiej położonej pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Zawody są rozgrywane na dystansach głównych 50km oraz 30km. W tym roku będzie też nowy dystans dla rodzin z dziećmi – ok.10 km, łatwy technicznie. Więcej infromacji TUTAJ.

Wszystkie dzieci biegają, godz. 11.00-14.00, Myślęcinek (Przy Karczmie Kujawskiej), rejestracja na miejscu startu

Organizatorzy zapraszają dzieci (od przedszkola po gimnazja) wraz z opiekunami o godzinie 11:00 do Myślęcinka na wspólne bieganie z gimnastyką. Gościem specjalnym będzie Paweł Wojciechowski.

Explo Niedziela, godz. 12.00-15.00, Exploseum (ul. Alfreda Nobla), bilet wstępu: 1 zł

Muzeum Okręgowe zaprasza na kolejną odsłonę Explo Niedzieli. W programie: wykład „Przemysłowa historia Bydgoszczy” (godz. 13.00 i 14.00), pokazy chemiczne, prezentacja zakupionej kolekcji motorowerów, indywidualne zwiedzanie wystawy stałej.

Koniec miłości”, godz. 16.00, Teatr Polski (al. Mickiewicza 2), bilety do nabycia na stronie www.teatrpolski.pl lub w kasie biletowej

Wesele Figara”, godz. 18.00, Opera Nova (ul. Focha 5), informacja o biletach na stronie: www.opera.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor