Wydarzenia 25 paź 2017 | Andrzej Pawełczak
Teatr przy Grodzkiej znowu będzie tętnić życiem

Ogłoszony został przetarg na rewitalizację budynku Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14. Finisz prac budowlanych zaplanowano na koniec 2019 roku. Zabytkowa część budynku przy ul. Grodzkiej 16 zostanie odrestaurowana i znajdzie się w niej kawiarnia.

W rozbudowanym i przebudowanym obiekcie znajdzie się, między innymi, duża sala teatralna. Na widowni będzie mogło zasiąść 234 widzów. W części obiektu z salą teatralną znajdą się również zaplecze garderobiane z sanitariatami, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie.

Na drugiej kondygnacji w północnej części budynku funkcjonować ma zaplecze biurowe. Zabytkowy budynek znajdujący się we wschodniej części działki z dwuspadowym dachem poddany zostanie natomiast rewitalizacji. Funkcjonować ma w nim, m.in. kawiarnia.

Ze względu na bardzo zły stan techniczny głównej części obiektu prace budowlane rozpoczną się od rozbiórek. Zachowana zostanie jedynie ściana od strony ul. Podwale. Cała konstrukcja budynku łącznie ze ścianami fundamentowymi zostanie natomiast wzniesiona od nowa.

Elewacja budynku będzie utrzymana w biało-szarej kolorystyce. Na cokole zaprojektowano okładziny z piaskowca. Na dachu odtwarzanego budynku głównego zastosowana zostanie grafitowa blacha. Z kolei budynek zabytkowy z planowaną kawiarnią będzie przykryty dachówką karpiówką.

W przetargu, oprócz ceny, ważnym kryterium jest też długość gwarancji. Miastu zależy na tym, by została ona wydłużona do 7 lat. Finisz  prac budowlanych planowany jest na koniec 2019 roku.

Na tę inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie unijne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).