Wydarzenia 4 gru 2018 | Redaktor
W rytmie zumby z Dziecięcym Graffiti [ZDJĘCIA]

fot. Elżbieta Dudziak

Smaczne przekąski i animacje taneczne urozmaiciły sobotnie (1 grudnia) zajęcia Dziecięcego Graffiti. Niepełnosprawni i ich rodziny świętowali andrzejki m.in. próbując sił w zumbie.

Na początek uczestnicy powspominali swój pobyt w Brukseli i Antwerpii – spotkanie otworzył pokaz zdjęć z wycieczki, na którą zaproszenie otrzymali od europosła Tadeusza Zwiefki.

Tradycyjnie w ramach cyklu „Spotkania Integracyjno-Rehabilitacyjne z Dziecięcym Graffiti” odbyły się też warsztaty kulinarne. Tym razem poprowadzili goście specjalni – dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Adam Dudziak z rodziną. – Jak zwykle sprawiło to naszym podopiecznym wiele radości, a smaczne owocowo–warzywne przekąski służyły nam do uzupełnienia sił w dalszej części zabawy – mówi Piotr Częstochowski, inicjator Dziecięcego Graffiti. – Pan Adam wspiera nasze działania od wielu lat, dzięki czemu możemy się bezpiecznie bawić, za co jeszcze raz bardzo dziękuję.

Nie zabrakło muzyki na żywo, muzyki mechanicznej ani animacji tanecznych. Największym powodzeniem cieszyła się zumba.

Dziecięce Graffiti to organizacja non-profit, skupiająca dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. 

- Chcieliśmy stworzyć coś, co byłoby pomostem między różnymi organizacjami. Zaczęliśmy zauważać różne potrzeby, których inni nie realizują. Pragnęliśmy to uzupełniać. Ludzie niepełnosprawni są piękni w środku, dlatego pracujemy nad tym, aby pokazać to wewnętrzne piękno światu – to trudne zadanie i wciąż się z nim zmagamy - mówił Piotr Częstochowski  w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim” .  Całą rozmowę czytaj TUTAJ.

 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor