Wydarzenia 6 lis 2017 | Redaktor
Wieczór z tkaniną unikatową w KPCK

fot. materiały KPCK

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na wykłady, rozmowy i konsultacje dotyczące tkanin unikatowych. Spotkanie odbędzie się 9 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w Salonie Hoffmann przy pl. Kościeleckich 6.

Czwartkowa minikonferencja będzie towarzyszyła Ogólnopolskiemu Przeglądowi Amatorskiej Tkaniny Unikatowej. Prelekcję na temat historii tkactwa w polskiej tradycyjnej kulturze ludowej z uwzględnieniem regionalnych różnic i odrębności przeprowadzi Kinga Turska Skowronek, etnograf, starszy kustosz Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej Prufferowej w Toruniu. O aktualnej kondycji tkactwa, transformacjach, inspiracjach tkaniną ludową w sztuce współczesnej, zdobnictwie i współczesnym wzornictwie opowie natomiast Anna Demska - antropolog kultury, kustosz w Ośrodku Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie. Obie prelegentki, które wystąpią w KPCK 9 listopada są propagatorkami tkactwa oraz znawczyniami tematu prowadzącymi badania naukowe w swoich macierzystych placówkach muzealnych.

 

Udział w wykładach jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor