Wydarzenia 7 wrz 2017 | Redaktor
Wielkie poszukiwania 83-letniej grzybiarki zakończone sukcesem

materiały policyjne

Ponad 110 policjantów i strażaków poszukiwało 83-letniej kobiety, która we wtorek wybrała się do lasu i nie wróciła do domu. Mundurowi z=odnaleźli seniorkę w środę w Pływaczewie (pow. wąbrzeski).

83–letnia kobieta wyszła z domu we wtorek (5.09.17) rano na grzyby i nie wróciła do domu. Około 20.00 o zaginięciu zostali poinformowani z Wąbrzeźna. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W nocy z pomocą strażaków mundurowi przeszukiwali lasy, gdzie mogłaby znajdować się zaginiona. Poszukiwania nie przyniosły efektu.

W środę od wczesnych godzin porannych działania były kontynuowane. - Do poszukiwań kobiety, oprócz wąbrzeskich stróżów prawa, przyłączyli się funkcjonariusze z Golubia–Dobrzynia i Bydgoszczy oraz Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna. Z powietrza poszukiwania prowadzili policyjni piloci za pomocą kamery termowizyjnej. 112 policjantów i strażaków przeczesało kompleksy leśne w okolicach Kurkocina, Wielkich Radowisk, Dębowej Łąki i Tokar – mówi sierż. szt. Michał Głębocki.

Kobieta została odnaleziona przez policjantów na drodze w okolicach Pływaczewa, a więc kilkanaście kilometrów od domu. Funkcjonariusze zaopiekowali się 83–latką oraz wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, która przetransportowała ją do szpitala.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor