Wydarzenia 13 lis 2018 | Redaktor
Wieńce i polonez. „Dziecięce graffiti” świętowało stulecie [ZDJĘCIA]

fot. Marta Stepień

Niepełnosprawne dzieci i ich rodzice uczcili stulecie spotkaniem pod hasłem „Patriotyzm z Dziecięcym graffiti”. 10 listopada uczcili pamięć pomordowanych Polaków kwiaty pod pomnikiem pomordowanych i śpiewali pieśni patriotyczne.

Spotkanie odbyło się nieopodal bydgoskiego Portu Lotniczego. Uczestnicy wzięli udział w przemarszu z pieśniami patriotycznymi, złożyli kwiaty pod pomnikiem 51 pomordowanych w 1939 roku Polaków i odśpiewali hymn. – Były to bardzo wzruszające chwile, tym bardziej że środowisko osób z niepełnosprawnością uczy nas pokory i doceniania dobrostanu wywalczonego przez naszych przodków – mówi inicjator spotkania, Piotr Częstochowski.


Dzieci odtańczyły też poloneza wokół ogniska, a w pobliskim „Barze pod kogutem” uczestniczyły w koncercie pieśni patriotycznych. Zwieńczeniem spotkania był bal w stylu retro, podczas którego zabrzmiały przeboje z dawnych lat.


W ramach akcji pn. „Zdrowy styl życia z Dziecięcym Graffiti” dzieci wzięły też udział w warsztatach kulinarnych.

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealna, organizuje okolicznościowe imprezy i wspólne wyjścia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor