Wolontariusze poszukiwani! Zostało 100 dni do finału Szlachetnej Paczki
materiały prasowe Szlachetnej Paczki
W ubiegłym roku pomogli ponad 20 tys. rodzin i kilku tysiącom dzieci. Już za sto dni finał kolejnej, XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Ile osób otrzyma pomoc i dostanie możliwość, żeby zmienić coś w swoim życiu? To zależy od tego, ilu woluntariuszy zgłosi się do projektu.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Już dzisiaj (12 września) w całej Polsce odbywa się happening „Studniówka Szlachetnej Paczki” z udziałem wolontariuszy. Będą oni zachęcać kolejne osoby, aby do nich dołączyły. Od tego, ilu wolontariuszy przystąpi do projektu, zależy ile osób, otrzyma pomoc. W Bydgoszczy happening odbędzie się na placu Wolności (przy Fontannie Potop i Ławeczce profesora Mackiewicza) o godz. 17.00.
materiały prasowe Szlachetnej Paczki
- Pokażemy, że potrafimy się jednoczyć i wspólnie robić niesamowite rzeczy. Będą inspirujące historie, nieoczywista sztuka, wspaniali ludzie i mnóstwo dobrej zabawy - zapowiada Karolina Batko-Jeż, dyrektor operacyjny Szlachetnej Paczki. I dodaje: - Nie zabraknie też niespodzianek!
Poszukiwany, poszukiwana
„Studniówka Szlachetnej Paczki” to wydarzenie, które ma długą tradycję. Wolontariusze, nazywani SuperW, co roku świętują w ten sposób rozpoczęcie głównej fazy projektu. To również moment, w którym rozstrzyga się, do ilu rodzin dotrze pomoc w danym roku. Tylko tam, gdzie znajdą się wolontariusze, stworzony zostanie tzw. Rejon Szlachetnej Paczki i możliwa będzie pomoc. W tym roku poszukiwanych jest 14 tysięcy osób w 700 lokalizacjach na terenie całej Polski.
materiały prasowe Szlachetnej Paczki
To dzięki nim już 17 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy będą mogli wybierać rodziny, dla których przygotują dedykowaną pomoc. Finał, podczas którego pomoc dotrze do rodzin, odbędzie się 8-9 grudnia.
Jak zostać wolontariuszem?
Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję, podpisać umowę i zacząć pomagać. Zgłaszać się można do 30 września.
materiały prasowe Szlachetnej Paczki
Wolontariusze podkreślają, że udział w projektach to okazja nie tylko do tego, by pomagać, ale i zmienić coś we własnym życiu. - Jeśli są w Polsce miejsca, gdzie w krótkim czasie można bardziej się rozwinąć w wymiarze zawodowym i osobistym, zdobyć więcej cennych kontaktów i nawiązać bardziej wartościowe relacje, to jest ich niewiele – śmieje się Marta, która SuperW będzie już trzeci rok z rzędu.
Pomagają już 18 lat
Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy materialnej przekazanej potrzebującym w ramach projektu sięgnęła 54 mln złotych. Wsparcie otrzymało ponad 20 tys. rodzin, a darczyńcami projektu zdecydowało się zostać prawie 800 tys. osób.
- Paczka to oryginalny, polski pomysł. Nikt na świecie nie zorganizował tak precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak dużą skalę – mówi ks. Jacek Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki. – To nieprawda, że my, Polacy, jesteśmy tylko romantykami. W myśleniu może tak, ale działać potrafimy jak pozytywiści, skutecznie. Paczka pokazuje, jak świetnie potrafimy się zorganizować.
Kluczową rolę w całym przedsięwzięciu odgrywają wolontariusze. Docierają do konkretnych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy jest dla nich najlepszy. Ma ona dać rodzinie szansę na realną poprawę sytuacji i wyjście z biedy. Wolontariusze wspierają także darczyńców, pomagając im przygotować paczki z dedykowaną pomocą dla wybranych przez nich osób.
materiały prasowe Szlachetnej Paczki