Za parkowanie zapłacimy nową aplikacją
Płatności za parkowanie przy użyciu aplikacji mPay są dostępne w Bydgoszczy od kilku lat. Teraz kierowcy mogą korzystać z ulepszonej wersji tego rozwiązania.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Pojawił się nowy interfejs, poruszanie się między funkcjami zostało ułatwione. – Podczas projektowania uwzględniliśmy wiele sugestii naszych użytkowników - tłumaczy Maciej Orzechowski, prezes zarządu mPay S.A.
Po uruchomieniu aplikacji można wybrać jedną z trzech metod parkowania: bez limitu, na czas lub na kwotę. Z poziomu tego samego ekranu kierowcy mają dostęp do dodawania i edytowania pojazdów, historii transakcji czy cennika strefy płatnego parkowania.
Usługa pozwala też sprawdzić aktualny koszt parkowania, to, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Za postój kierowcy mogą płacić kartą płatniczą lub środkami zgromadzonymi na koncie.
- Głównym elementem pozostają płatności, ale chcemy, żeby aplikacja ułatwiała także wykonywanie innych czynności związanych z parkowaniem – dodaje prezes Orzechowski.
Taką nową opcją jest geolokalizacja. Dzięki niej kierowcy nie muszą samodzielnie określać, w jakim mieście i strefie parkowania się znajdują, a za pomocą funkcji „Znajdź auto” łatwo sprawdzą, gdzie zaparkowali.
Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zamówienia naklejki do oznakowania samochodu poprzez dostępny w aplikacji formularz.
Najszybszą z dostępnych w mPay metod płatności za parkowanie jest „Bez limitu”. Wybierając ją, kierowcy nie muszą przewidywać, jak długo zajmie im postój, płacą za jego faktyczny czas: rozpoczynają naliczanie przyciskiem „start” i kończą je przyciskiem „stop”. Mogą też na bieżąco sprawdzać, ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Kiedy strefa przestanie obowiązywać, aplikacja automatycznie wyłączy naliczanie.
Aplikację można pobrać na telefony z systemami Android oraz iOS. Poza Bydgoszczą płatności za parkowanie mPay są dostępne w 22 miastach: Chrzanowie, Częstochowie, Gdańsku, Głogowie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Jaśle, Kielcach, Krośnie, Lesznie, Łodzi, Nysie, Ostrołęce, Ostrowie Wielkopolskim, Oświęcimiu, Piasecznie, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Sopocie, Wałbrzychu i Zielonkach.
red.