Wydarzenia 5 maj 2017 | Redaktor
Zaczęły się konsultacje w sprawie Brdy i Fordonu

materiały Urzędu Miasta Bydgoszcz

Zagospodarowanie nabrzeży rzeki Brdy i zagospodarowanie Skarpy Północnej oraz terenów zielonych w Fordonie – to pierwsze tematy, które zostaną poddane konsultacjom społecznym.

Miasto chce poznać zdanie bydgoszczan w ważnych dla lokalnej społeczności sprawach. Rozpoczyna więc konsultacje w sprawie zagospodarowania nabrzeży Brdy i zagospodarowania terenów zielonych w Fordonie.

- Tereny nadrzeczne zdaniem urbanistów powinny być ważną przestrzenią rekreacyjną dla miasta. Teraz o zdanie w tym temacie zapytamy osoby, które na co dzień korzystają lub będą korzystać z tych terenów. Ankietę kierujemy przede wszystkim dla mieszkańców, ale o zdanie pytamy także deweloperów, właścicieli nieruchomości czy architektów. Kolejnym ważnym terenem, który chcemy poddać konsultacjom są tereny zieleni w Fordonie – mówi Anna Rembowicz – Dziekciowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

W ankiecie dotyczącej zagospodarowania nabrzeży Brdy miasto pyta o dwa odcinki. Pierwszy od mostu Bernardyńskiego do mostu Pomorskiego (Al. Wyszyńskiego), a drugi od mostu Kazimierza Wielkiego do Brdyujścia. Ankietę można wypełnić na stronie bydgoskiekonsultacje.pl do 29 maja. Z kolei w Fordonie ankieta dotyczy Skarpy Północnej oraz przyległych terenów zieleni. Ankietę można znaleźć na bydgoskiekonsultacje.pl i potrwa do 26 maja.

źródło: bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor