Wydarzenia 11 sty 2021 | kd
Zorganizowali imprezę jako spotkanie partyjne. Policja przeprowadziła kontrole

W sobotę wieczorem w mieszczących się w Pasażu Niepolda Boogie Club i Wall Street Club odbyło się oficjalnie spotkanie założycielskie partii strajku przedsiębiorców. Nieoficjalnie właściciel lokali zorganizował dyskotekę. Policja przeprowadziła dwie kontrole.

O organizacji imprezy we Wrocławiu pod szyldem spotkania partyjnego właściciel lokali mieszczących się w Pasażu Niepolda Boogie Club i Wall Street Club poinformował za pomocą mediów społecznościowych.

Warunki, w jakich spotkanie się odbędzie zarówno w kontekście cywilnym, jak i prawnym, nie wiążą nam rąk. Jest to spotkanie zamknięte. W lokalu będą mogli przebywać tylko ci, którzy zadeklarują chęć, bądź wstąpią jako członkowie partii. Mamy deklaracje, więc będziemy wpuszczać tylko osoby zainteresowane. To nie jest ogólnootwarte spotkanie

- tłumaczył przed imprezą właściciel lokali Leszek Kuczyński.

Organizatorzy zapowiadali, że liczą się z możliwą interwencją Policji. I ta oczywiście nastąpiła. Już podczas otwarcia lokalu policjanci skontrolowali przygotowanie pomieszczeń pod względem bezpieczeństwa sanitarnego. Nie dostrzeżono żadnych nieprawidłowości.

Ponownie Policja podjęła interwencję już w trakcie trwania rzekomego "zebrania partyjnego".

Wobec kilkudziesięciu osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowywały społecznego dystansu prowadzone są już czynności wyjaśniające w związku z naruszeniem przez nie przepisów kodeksu wykroczeń – powiedział sierż. szt. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu. 

Osobom, które nie zastosowały sie do reżimu sanitarnego grozi mandat w wysokości 1000 zł oraz skierowanie sprawy do sanepidu, który może nałożyc dodatkową karę.

Inf. tuwrocław.pl

kd Autor