Wywiady Tygodnika Bydgoskiego 17 cze 2020 | Jarosław Aleksander
Gorące krzesło Tygodnika Bydgoskiego. Rozmowa z Tomaszem Latosem [WIDEO]

Fot. KD

Naszym gościem był poseł Tomasz Latos. Pytaliśmy o S10 i znoszenie obostrzeń pandemicznych. Poseł Latos odniósł się również do aktualnych sondaży wyborczych oraz zdradził swoje plany wakacyjne.

Poseł Tomasz Latos udzielił naszej redakcji specjalnego wywiadu, który otwiera nasz nowy cykl pod nazwą Gorące krzesło Tygodnika Bydgoskiego. Omówiona została kwestia drogi S10 w której realizacje zaangażował się ostatnio Andrzej Duda podczas wizyty w Solcu Kujawskim. Poseł Latos podkreśla współpracę lokalnych parlamentarzystów, rządu i prezydenta w realizacji tego projektu.

Jako lekarz i przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos odniósł się także do sprawy znoszenia ograniczeń pandemicznych.

 

Należy powiedzieć jasno; jeżeli zbyt odważnie poluzujemy wszystkie ograniczenia to jest to niebezpieczne. Może ta epidemia się odrodzić na większą skalę.

Tomasz Latos zapytany o obecne sondaże poparcia w wyborach prezydenckich stwierdza:

 

Zakończenie wyborów w pierwszej turze o tyle by było dobre dla nas wszystkich, że byłoby mniejsze narażenie na zakażenie. Po drugie można by się zając wyłącznie walką z kryzysem, epidemią.

 

Poseł podkreśla także wagę współpracy Prezydenta z rządem.

 

Ważne jest aby rząd mógł współpracować z Prezydentem. Ważne jest aby większość parlamentarna mogła liczyć na taką współpracę.

 

Na koniec Poseł zdradził nam swoje plany wakacyjne. O tym więcej w naszym nagraniu.

 

 

Z Tomaszem Latosem, Posłem na Sejm RP rozmawiał Krzysztof Drozdowski.

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz