Wywiady Tygodnika Bydgoskiego 17 cze 2020 | Jarosław Aleksander
Gorące krzesło Tygodnika Bydgoskiego. Rozmowa z Tomaszem Latosem [WIDEO]

Fot. KD

Naszym gościem był poseł Tomasz Latos. Pytaliśmy o S10 i znoszenie obostrzeń pandemicznych. Poseł Latos odniósł się również do aktualnych sondaży wyborczych oraz zdradził swoje plany wakacyjne.

Światłownia musi przetrwać [ROZMOWA]

Wywiady Tygodnika Bydgoskiego 29 maj 14:33

Skarb bydgoski. „Podobnego do niego w Polsce nie ma” [WYWIAD]

Wywiady Tygodnika Bydgoskiego 28 maj 13:43

Poseł Tomasz Latos udzielił naszej redakcji specjalnego wywiadu, który otwiera nasz nowy cykl pod nazwą Gorące krzesło Tygodnika Bydgoskiego. Omówiona została kwestia drogi S10 w której realizacje zaangażował się ostatnio Andrzej Duda podczas wizyty w Solcu Kujawskim. Poseł Latos podkreśla współpracę lokalnych parlamentarzystów, rządu i prezydenta w realizacji tego projektu.

Jako lekarz i przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos odniósł się także do sprawy znoszenia ograniczeń pandemicznych.

 

Należy powiedzieć jasno; jeżeli zbyt odważnie poluzujemy wszystkie ograniczenia to jest to niebezpieczne. Może ta epidemia się odrodzić na większą skalę.

Tomasz Latos zapytany o obecne sondaże poparcia w wyborach prezydenckich stwierdza:

 

Zakończenie wyborów w pierwszej turze o tyle by było dobre dla nas wszystkich, że byłoby mniejsze narażenie na zakażenie. Po drugie można by się zając wyłącznie walką z kryzysem, epidemią.

 

Poseł podkreśla także wagę współpracy Prezydenta z rządem.

 

Ważne jest aby rząd mógł współpracować z Prezydentem. Ważne jest aby większość parlamentarna mogła liczyć na taką współpracę.

 

Na koniec Poseł zdradził nam swoje plany wakacyjne. O tym więcej w naszym nagraniu.

 

 

Z Tomaszem Latosem, Posłem na Sejm RP rozmawiał Krzysztof Drozdowski.

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz