Żużel 27 kwi 2018 | Redaktor
Domowa inauguracja ze Skorpionami [ZAPOWIEDŹ]

Żużlowcy Polonii w końcu rozegrają pierwszy mecz ligowy na własnym torze. Rywalem Polonistów w niedzielnym pojedynku będzie ekipa Iveston PSŻ Poznań. Początek spotkania o godzinie 14:00

Po dwóch dotkliwych wyjazdowych przegranych, żużlowcy Polonii zmierzą się w najbliższą niedzielę w pierwszym tegorocznym spotkaniu na własnym torze z zespołem Iveston PSŻ Poznań. "Skorpiony" powróciły do ligowych zmagań w ubiegłym sezonie i sprawiły kilka niespodzianek w drugoligowych rozgrywkach. W tym sezonie poznańscy działacze zbudowali ciekawy zespół, któremu na razie wiedzie się "w kratkę". Po inauguracyjnej przegranej na własnym torze z opolanami, później PSŻ zwyciężył w Krośnie, by w ostatniej kolejce zremisować ze Stalą Rzeszów, osłabioną brakiem nie dopuszczonego do pojedynku z powodu braku ważnych badań lekarskich Grega Hancocka. Ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Bajerskiego przyjedzie do Bydgoszczy z zamiarem zdobycia kolejnych punktów. 

Poloniści nie zamierzają jednak się poddawać. Podrażniona dwoma porażkami drużyna mobilizuje się szczególnie na ligową inaugurację na własnym torze. Menedżer Jerzy Kanclerz po raz kolejny nieco przemeblował ustawienie zawodników, jednak w większości stawia na tych samych żużlowców, licząc że w końcu pokażą drzemiące w nich możliwości. Poloniści bardzo liczą na wsparcie swoich fanów, którzy potrafią „uskrzydlić” drużynę. 

Awizowane składy drużyn:

Polonia Bydgoszcz
9. Rene Bach
10. Oskar Ajtner-Gollob
11. Dimitri Berge
12.
13. Damian Adamczak
14. Tomasz Orwat
15. Mateusz Jagła

Iveston PSŻ Poznań
1. Władimir Borodulin
2. Marcel Kajzer
3. Mateusz Borowicz
4. Frederik Jakobsen
5. David Bellego
6. Jakub Osyczka
7. Kevin Fajfer

Sędzia: Tomasz Fiałkowski
Komisarz toru: Jan Banasiak

Próba toru: 13:30

Prezentacja zawodników: 13:45

Pierwszy wyścig: 14:00

Bilety nabywać można w kasie klubu (budynek administracyjny w parku maszyn) w piątek w godzinach 11:00 - 16:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00 - 14:00. W dniu meczu kasy stadionu (od strony ul. Sportowej) czynne będą od godziny 10:00.

Ceny biletów:
- trybuna główna (miejsca numerowane) - 55 zł
- sektor A (od trybuny głównej do wejścia w pierwszy łuk) - 25 zł
- sektor B - 20 zł
- ulgowy (emeryci, renciści i kobiety - sektory A i B) - 15 zł
- Młody Kibic (dla osób w wieku 7-16 lat - urodzonych w latach 2002 - 2011) - 10 zł
- dzieci do lat 7 - wejście bezpłatne

Andrzej Matkowski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor