Żużel 17 sie 2018 | Redaktor
Rozbiórka na Polonii. Ogłoszono przetarg

Wizualizacja stadionu Polonii Bydgoszcz po modernizacji / źródło: UMB

Temat modernizacji stadionu Polonii cięgnie się już od kilku lat. W końcu w tej sprawie coś się ruszyło. Ratusz ogłosił przetarg na pierwszą część prac, czyli rozbiórkę budynków kolidujących z planowaną budową trybuny wschodniej.

Modernizacja trybun stadionu zapowiadana była już kilka lat temu. W zeszłym roku mówiono nawet o terminach rozpoczęcia prac budowlanych, jednak nic się nie wydarzyło.

Na początku roku zapowiedziano, że modernizacja dojdzie do skutku jesienią, a prace rozpoczną się po zakończeniu sezonu. Przetarg miał być ogłoszony na przełomie czerwca i lipca, po przeprowadzeniu postępowania związanego z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jednak kolejne zmiany w projekcie opóźniły ten termin.

Wizualizacja nowej trybuny stadionu Polonii Bydgoszcz / mat. Stowarzyszenie Pomagamy Polonii

Dzisiaj (17 sierpnia) urząd miasta ogłosił przetarg na pierwszą część zadania. Prace mają rozpocząć się od rozbiórek. Po podpisaniu umowy zajmą one około 10 tygodni. Ciężki sprzęt na pewno nie wjedzie na stadion wcześniej niż 7 października. Tego dnia na obiektach Polonii odbędzie się charytatywny turniej „Asy dla Tomasza Golloba”. Ratusz informuje również, że jeszcze w tym roku w osobnym postępowaniu zostaną zlecone prace związane z budową nowej trybuny.

Po modernizacji stadion ma lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Ma powstać nowa strefa gastronomiczna dla kibiców oraz nowe boksy dla zawodników. Kolorystyka będzie nawiązywała do biało-czerwonych barw Polonii, a trybuny mają być bliżej toru.

 Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor