Żużel 24 sty 2018 | Redaktor
Tomasz Gollob wylądował w Chinach. Akupunktura pomoże?

Tomasz Gollob / fot. Anna Kopeć

- Po ponad 24 godzinach podróży Tomasz Gollob dotarł na miejsce – poinformował GKM Grudziądz na swojej oficjalnej stronie. Indywidualny Mistrz Świata z 2010 roku w chińskiej klinice w Nanning zostanie poddany zabiegom akupunktury.

Tomasz Gollob uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów motocrossowych w Chełmnie 23 kwietnia 2017 roku. Lekarze stwierdzili u niego przerwany rdzeń kręgowy i paraliż od klatki piersiowej w dół. Żużlowiec prze długie miesiące walczył o powrót do zdrowia w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, opuścił go dopiero przed świętami.

Dzięki zaangażowaniu władz Grudziądza i działaczy ostatniego klubu Tomasza Golloba – GKM Grudziądz – udało się zorganizować dla Mistrza leczenie w Chinach. Gollob wylądował już w Nanning, partnerskim mieście Grudziądza.

Podróż rozpoczęła się w poniedziałek z Bydgoszczy, przez Warszawę i trwała łącznie ponad dobę. Gollob jest już po pierwszych badaniach, a przed nim pierwsze konsultacje ze specjalistami. (...) Już w najbliższych dniach rozpoczną się zabiegi tzw. akupunktury. Ma ona na celu przede wszystkim ukojenie bólów spastycznych, z którymi zmaga się Tomek, jak i usprawnienie czynności fizjologicznych. Kuracja tam może potrwać nawet kilka miesięcy – informuje oficjalna strona GKM Grudziądz

Koszty transportu Golloba pokryła Fundacja PZM, a za jego pobyt w Nanning zapłaci strona chińska.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor