Żużel 9 wrz 2020 | Jarosław Aleksander
Wyjątkowy mecz w Bydgoszczy. Pożegnanie Marka Cieślaka

fot. fb/Marek Cieślak

Planowany na początek marca mecz żużlowy Polska – Rosja został przełożony na jesień tego roku. Mecz wyznaczono ostatecznie na 29 września i odbędzie się on w Bydgoszczy (zamiast, jak wcześniej planowano, w Toruniu). Mecz ten będzie pożegnalnym meczem Marka Cieślaka jako trenera kadry narodowej.

29 września (wtorek) o godzinie 17.30 na Stadionie Miejskim w Bydgoszczy zostanie rozegrany mecz towarzyski Polska – Rosja. To ostateczna data spotkania, które miało odbyć się wiosną w Toruniu.

 

Kadra Marka Cieślaka powróci do Bydgoszczy po 25 latach. Po meczu z Rosją czeka polaków jeszcze mecz w Speedway of Nations w Manchesterze. Reprezentacja Polski jest faworytem całego cyklu SoN.

 

Na meczu z Rosją zobaczymy m.in. Bartosza Zmarźlika, czyli Indywidualnego Mistrza Świata 2019 roku oraz Dominika Kuberę walczącego o tytuł Mistrza Świata Juniorów.

 

Rosjanie to obecni mistrzowie par z 2019 roku z Togliatti. To właśnie ekipa Rosji w wielkim finale SoN pokonała Polskę i zdobyła złoto.

 

W Bydgoszczy kibice zobaczą między innymi Emila Sajfutdinowa - zawodnika, który rozpoczynał swoją poważną przygodę z żużlem właśnie w mieście nad Brdą. Obok niego pojawi się również, znajdujący się w znakomitej formie, Artiom Łaguta znanego z polskich torów.

 

Jednocześnie będzie to pożegnalny mecz Marka Cieślaka, byłego znakomitego zawodnika a obecnie trenera. W trakcie meczu odbędzie się ceremonia wprowadzenia do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski jednej z legend polskiego speedwaya.

 

Na podstawie: speedwayfan.com

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz