Żużel 18 lut 2019 | Redaktor
Za rok będzie nowa trybuna na Polonii [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prezydent Rafał Bruski, prezes Ebud Przemysłówka Andrzej Wosik oraz członek zarządu firmy, dyrektor Andrzej Bulera/fot. Anna Kopeć

Umowa na budowę trybuny na stadionie bydgoskiej Polonii podpisana. Koszt inwestycji to 21,5 miliona złotych.

fot. Anna Kopeć

Trybunę wybuduje firma Ebud Przemysłówka. Była jedyną, która złożyła ofertę w przetargu. W poniedziałek (18 lutego) miasto zawarło z wykonawcą w umowę. Prezydent Rafał Bruski tłumaczył, że cena wynika z warunków rynkowych oraz poszerzenia zakresu pierwotnie planowanych prac m.in. o zaplecze socjalne oraz standardy parkingu, tak aby spełnić wszystkie wymogi organizacji zawodów żużlowych na najwyższym poziomie sportowym.

27 lutego wykonawca przejmie plac budowy. Ebud Przemysłówka realizuje m.in. budowę Teatru Kameralnego, przystani LOTTO-Bydgostii i termomodernizację Pałacu Młodzieży. Działa też w innych miastach Polski i w Niemczech. Z budową trybuny na stadionie przy ul. Sportowej ma poradzić sobie w ciągu roku.

Prace będą realizowane równolegle z codziennym użytkowaniem stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna piłkarska oraz żużlowcy ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz. Obecny na konferencji prasowej właściciel klubu żużlowego Jerzy Kanclerz zapewnił, że skoordynuje wszystko tak, aby treningi i zawody rozgrywane były bez problemów.

Prezydent Bruski i prezes Ebud Przemysłówka sp. z o.o. Andrzej Wosik/fot. Anna Kopeć

Od lewej prezes ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz, prezydent Bruski, prezes Wosik, dyrektor Bulera/fot. Anna Kopeć

Prezydent Bruski zapowiedział, że w przyszłości miasto zainwestuje w rozbudowę przestarzałych trybun na łukach stadionu.

Zapis wideo konferencji:

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor