Kolejny front północny [POGODA]

Redaktor | 29 mar 2022 Pogodę kształtować będzie u nas niż znad Rosji. Z północy na południe przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Od północy zacznie stopniowo napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Policyjna akcja na DK10. Kierowcy grzeszą zbyt szybką jazdą

Redaktor | 28 mar 2022 Policjanci z Bydgoszczy, Lipna, Nakła nad Notecią i Torunia w niedzielę (27 marca) przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna DK10”, których celem jest bezpieczeństwa na tej trasie.  W ubiegłym roku na krajowej dziesiątce na terenie naszego województwa doszło do 25 wypadków, w których zginęło osiem osób. Funkcjonariusze apelują o zdjęcie nogi z gazu!

Koleje Dolnośląskie będą mieć największą flotę elfów2 Pesy w kraju

Redaktor | 28 mar 2022 Dolnośląski przewoźnik podpisał z bydgoską Pesą porozumienie, które pozwoli na uzupełnienie zawartego kontraktu o kolejnych 12 pojazdów elektrycznych. Po ich przekazaniu spółka będzie dysponować największą flotą pociągów modelu Elf2 w Polsce: 25 sztukami, o łącznej wartości 726 mln zł brutto.

Cztery kobiety w Galerii Autorskiej

Redaktor | 28 mar 2022 – Anna Drejas wie, że duże miasto daje kobiecie siłę, samodzielność, wykształcenie, możliwość decydowania o własnym losie, z drugiej wrzuca w pustkę, podsuwa fałszywe wzorce – pisze o wystawie „Ćwiczenia z wyobraźni” Bartłomiej Siwiec.

Sytuacja Lewandowskiego niemal już pewna. Co z innymi kadrowiczami?

kd | 28 mar 2022 Reprezentacja Polski szykuje się do meczu ze Szwecją. Po meczu towarzyskim ze Szkocją (1:1) trwa walka z czasem by jak największa ilość kadrowiczów była zdolna do wyjścia na murawę. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście stan zdrowia Roberta Lewandowskiego.