Aktualności 11 lip 2020 | kp
Kiedy pójdziemy na basen? Inwestycja na osiedlu Tatrzańskim dobiega końca

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Prace związane z budową trzeciego fordońskiego basenu – jednego z największych w Bydgoszczy – posuwały się szybciej dzięki wyjątkowo łagodnej zimie. Inwestycja powoli dobiega końca – planowo jesienią będzie gotowa.

Budowa hali nowego basenu jest już na finiszu. – W ostatnich tygodniach zakończyły się prace przy elewacji oraz szereg prac wewnątrz obiektu. Ostatnie prace prowadzone są przy oświetleniu i wyposażeniu – informuje miasto. W wakacje ma się rozpocząć także budowa parkingu pomiędzy nową halą i ulicą Jarużyńską.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy 

Początkowo zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad, jednak w maju informowano, że może to nastąpić szybciej – we wrześniu. Miasto chciałoby, by obiekt był udostępniony do użytku mieszkańców pod koniec roku.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy 

O obiekcie przy ul. Marcina Kromera 11

Powstający przy Zespole Szkół nr 28 basen będzie dużym 3-kondygnacyjnym obiektem o charakterze parku wodnego. Na prawie 5 tysiącach metrów kwadratowych mieścić się będzie m.in. niecka basenu pływackiego z sześcioma torami, niecka rekreacyjna oraz do nauki pływania.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy 

Wewnątrz dostępne będą – grzybek wodny, rwąca rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny, brodzik dla dzieci, wanny do hydromasażu, jacuzzi oraz zjeżdżalnia. To jednak nie koniec atrakcji – w obiekcie znajdzie się także kompleks SPA oraz kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy 

Prace budowlane wykonuje firm Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa za blisko 33 miliony złotych.

 

źródło: bydgoszcz.pl

kp Autor