Aktualności 27 maj 2020 | Redaktor
Kolonie i obozy dla dzieci 2020. Być może, ale…

fot. pixabay

Sprawa letnich wyjazdów dzieci nadal nie została szczegółowo uregulowana. Ogłoszenie ostatecznych decyzji zapowiedziano na czerwiec.

Wakacje 2020 roku zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas zastanawia się jak będą one wyglądać. Z cała pewnością będą inne niż dotychczas. 

Pierwsze wypowiedzi ministra zdrowia – z kwietnia b.r. - skłaniały się ku całkowitemu odwołaniu wszelkich kolonii i obozów dla dzieci. Obecnie w dobie odmrażania gospodarki i życia społecznego  minister zapowiada:

Wiem, że wiele osób zarezerwowało różne formy aktywności, zainwestowało, zapłaciło, a wirus ich plany pokrzyżował. To oczywiście jest bardzo trudna sytuacja, natomiast teraz nie mogę dać odpowiedzi, co będzie w lipcu, w sierpniu, jakie będą wskaźniki epidemiczne - mówił Łukasz Szumowski dla radia Tok FM.

Problem zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży dotyczy ogromnej liczby osób. Z tej formy wypoczynku w 2019 roku skorzystało ponad 1,5 mil. dzieci. 

Polska Izba Turystyki Młodzieżowej wystosowała w tej sprawie list do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, w którym zwracają uwagę, że przy organizacji młodzieżowego wypoczynku pracuje w Polsce ponad 100 tysięcy osób. Są to pracownicy hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i innych tego typu obiektów.

Ministerstwo na obawy branży odpowiedziało ze zrozumieniem jednak czeka na decyzję Łukasza Szumowskiego. 

Decyzje związane z koloniami i obozami poznamy najprawdopodobniej za dwa tygodnie, gdy wygaszone zostaną ogniska epidemii - stwierdził,  minister Szumowski.

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że być może 1 czerwca rząd ogłosi wstępny plan wprowadzenia nowych regulacji dotyczące obozów i kolonii dla dzieci w roku 2020. 

 

Źródło: MS/MR/Tok FM

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor