Ogród Botaniczny UKW otwarty dla odwiedzających. Ale z ograniczeniami
fot. Jarosław Mikietyński, archiwum
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od 23 kwietnia będzie czynny we wtorki i czwartki w godz. 9.00–13.00.
Inne z kategorii
Wojskowa działka w Pile idzie pod młotek. Cena wywoławcza: 1,5 mln zł
Tydzień w Tygodniku Bydgoskim (18–24 maja). Bezpieczeństwo, kultura i rozmowa o historii
- Powyższe ograniczenie z korzystania z Ogrodu Botanicznego wynika z Zarządzenia JM Rektora UKW dotyczącego zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 na terenie Uczelni - czytamy na stronie Ogrodu na Facebooku.
Pracownicy przypominają także, że na terenie Ogrodu obowiązują ogólnokrajowe przepisy bezpieczeństwa: zakaz zgromadzeń, obowiązek zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu co najmniej dwóch metrów od innych osób (z wyjątkiem rodziców/opiekunów z dziećmi), dzieci do 13 lat mogą przebywać tutaj wyłącznie pod opieką dorosłych.
- Informujemy, że sprzęty ogrodowe, np. ławki, nie są dezynfekowane i korzystając z nich, należy przestrzegać zasad sanitarnych. Prosimy o bezpieczne korzystanie z Ogrodu Botanicznego UKW - piszą administratorzy strony.