Aktualności 31 sie 2020 | mk
Pilne! Zakażenie w podstawówce w Bydgoszczy. Zajęcia zawieszone

fot. ilustracyjna, Pixabay

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego (ul. Czartoryskiego 18) rozpoczną się z co najmniej tygodniowym opóźnieniem. Jak podaje miasto, u jednego z pracowników pedagogicznych placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Informacja o dodatnim wyniku badań pracownika dotarła do placówki w niedzielę (30 sierpnia). – Ze względu na prace związane z przygotowaniem roku szkolnego, kontakt z ww. osobą mieli wszyscy pracownicy naszej szkoły – informuje dyrektor Tomasz Wierzewski. 

Po konsultacji z Sanepidem, zdecydowano o zawieszeniu zajęć do 7 września. O kolejnych decyzjach szkoła będzie informowac na bieżąco.

Cały komunikat dyrektora w tej sprawie publikujemy poniżej.

W dniu wczorajszym (30 sierpnia 2020 r.) dotarła do tut. placówki informacja o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa u jednego z pracowników pedagogicznych. Ze względu na odbywające się w ciągu kilku ostatnich dni prace związane z przygotowaniem roku szkolnego,  kontakt z ww. osobą mieli wszyscy pracownicy naszej szkoły.

Niepokojące objawy u drugiego pracownika szkoły zadecydowały o tym, iż na mój wniosek, po uzyskaniu pozytywnej opinii ze strony Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, za zgodą organu prowadzącego zajęcia edukacyjne w budynku szkoły zostają zawieszone na okres od 1. do 7.09.2020r. (włącznie). Ze względu na początkowy etap roku szkolnego organ prowadzący wyraził zgodę na nieprzystępowanie w tym okresie do prowadzenia kształcenia na odległość.

O dalszych decyzjach w sprawie formy prowadzenia kształcenia (w budynku szkoły lub na odległość) dla wszystkich lub części uczniów naszej szkoły będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Tomasz Wierzewski

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 47

 

mk Autor