Aktualności 7 lip 2020 | kp
Sara Betkier doceniona. Wykładowca UTP „Kreatorem Mody Roku”

fot. UTP

Sara Betkier, wykładowca z Katedry Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, otrzymała nagrodę przyznawaną przez Polską Akademię Mody – „Kreator Mody Roku”.

– Nagroda jest przyznawana projektantom ubioru Prêt-à-porter oraz Ready to Wear, za szczególne osiągnięcia i dorobek projektowy w danym roku kalendarzowym tylko jednej osobie – podkreśla Michał Grzybowski, Kierownik Działu Informacji i Promocji UTP. – Jest ogromnym wyróżnieniem w świecie mody, mającym na celu podkreślenie osiągnięć oraz pozycji na rynku mody, a także znakiem jakości i dobrego wzornictwa.

Prêt-à-porter (ready to wear) znaczy dosłownie ubrania gotowe do noszenia. Są to wybiegowe kolekcje pokazywane dwa razy do roku – w okresie zwanym Fashion Week – na sezon wiosna-lato i jesień-zima. Takie ubrania charakteryzują się oryginalnością i zwykle wykonywane są w małych ilościach.

– Sara Betkier tworzy markę sygnowaną własnym nazwiskiem, z autorskimi projektami ubiorów dla kobiet.​ Na swoim koncie ma liczne pokazy, wystawy oraz nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych – chwali Michał Grzybowski.

W 2016 roku Betkier otrzymała statuetkę „Nadzieja Polskiej Mody” za kolekcję „Black”. Nagroda przyznawana jest przez Polską Akademię Mody, która zajmuje się popularyzacją i wspieraniem polskiej mody i modelingu. Z kolei 2017 roku przyznano jej tytuł „Osobowość Roku” w kategorii biznes.

 

źródło i fotografie kolekcji Sary Betkier: UTP (Michał Grzybowski, kierownik Działu Informacji i Promocji)

kp Autor