Łęgnowo Wieś 27 lut 2018 | Redaktor
Łęgnowo zawiadamia o katastrofie. Oficjalnie

Renata Włazik i Stanisław Garstka z Rady Osiedla Łęgnowo Wieś/fot. Anna Kopeć

Mieszkańcy Łęgnowa Wsi złożyli formalne zawiadomienie o zanieczyszczeniu gruntów swoich nieruchomości. Dziś (27 lutego) odpowiednie pisma dostarczyli do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Pod pismem podpisało się ponad 100 mieszkańców osiedla Łęgnowo Wieś. - W świetle obowiązującego obecnie prawa, jeżeli właściciel prywatnej działki ma teren zanieczyszczony, to musi to oficjalnie zgłosić i my właśnie to dzisiaj robimy. Robimy to grupowo – tłumaczy Renata Włazik.

- Przedkładamy też wykonane przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie opracowanie stwierdzające szkodę i jej wielkość. Zanieczyszczenie jest zagrożeniem nie tylko dla mieszkańców, ale również dla Wisły i dalej Morza Bałtyckiego – dodaje Stanisław Garstka, przewodniczący Rady Osiedla Łęgnowo Wieś w Bydgoszczy.

Pozostali mieszkańcy dotknięci katastrofą ekologiczną, jak ją już nawet nazywają naukowcy, nadal będą mogli podpisywać się pod zgłoszeniem szkody w środowisku. Podpisy zbierać będzie między innymi przewodniczący rady osiedla

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor