Miedzyń Prądy 19 maj 2020 | mk
Przetarg na budowę basenu na Miedzyniu ogłoszony

materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

Mieszkańcy Miedzynia doczekają się pływalni – obiekt powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Miasto właśnie ogłosiło przetarg.

Ze szkołą połączony zostanie dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni ok. 1600 metrów kwadratowych. Jego najważniejszą częścią będzie basen o wymiarach 25 x 12,5 m, z regulowaym dnem (głębokość 1,2–1,8 m). Niecka basenu zostanie wyposażona w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych.

Przewidziano też dwa brodziki o głębokości 15–30 cm z atrakcjami dla młodszych, m.in. zjeżdżalnią pomiędzy brodzikami. Na starszych czekać będą wanny SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz w strefie fitness. Wykonawca będzie także odpowiedzialny za budowę dróg dojazdowych i miejsc parkingowych, chodników, oświetlenia oraz za monitoring.

Jak informuje miasto, wyzwaniem była konieczność „zmieszczenia” pływalni na stosunkowo niewielkim terenie. – Ostatecznie [obiekt] powstanie po stronie zachodniej w miejscu starszego placu zabaw. Wymagać będzie to w pierwszej kolejności przeniesienia urządzeń w kierunku północnym – czytamy na oficjalnym serwisie Bydgoszczy.

mat. UMB

Zachodnio-południowa fasada będzie przeszklona. Elewacja zostanie wykonana z paneli okrytych pokryte krystaliczną powłoką – jej barwy będą zmieniać się w zależności od kąta patrzenia i kierunku padania światła. Zaprojektowana gama to kolory: pomarańczowy – zielony – brązowy. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Koncepcję i projekt basenu przy ZS nr 8 miasto opracowało równolegle z koncepcjami pływalni na osiedlu Tatrzańskim  - już trakcie w budowie - oraz Leśnym (w planach). O kolejności budowy zdecydowali w głosowaniu mieszkańcy.

Przetarg został ogłoszony 18 maja – przy wyborze wykonawcy branę będą pod uwagę cena (60 proc.), gwarancja (15 proc.) oraz doświadczenie osób odpowiedzialnych za przebieg prac – kierownika budowy i specjalisty-kierownika zespołu (10 i 15 proc.) Najkorzystniejsza oferta zostania wybrana poprzez aukcję elektroniczną, która odbędzie się na platformie Urzędu Zamówień Publicznych. Oferty można składać do 12 czerwca do godz. 11. 00 w Urzędzie Miasta przy ul. Grudziądzkiej 9–15. Wykonawca po podpisaniu umowy na realizację robót będzie miał 1,5 roku.

źródła: Bydgoszcz.pl, BiP, oprac. - red. 

mk Autor