Stary Fordon 23 maj 2019 | Redaktor

Występy uczniów, pokazy taneczne, licytacja, jarmark czy koncert zespołu De Mono - to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano na wielkie Święto Starego Fordonu. Impreza już w najbliższą sobotę (25 maja).

Święto odbędzie się na polanie między ulicami Wyzwolenie i Styki.

W programie występy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, pokazy taneczne oraz występ orkiestry. Oficjalne rozpoczęcie fordońskiej imprezy przez prezydenta Rafała Bruskiego odbędzie się o godz. 15.00. W dalszej części harmonogramu znajdą się pokazy taneczne MDK 4 Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”, inscenizacja historyczna „Napoleon w Fordonie”. O godz. 17.00 nastąpi wręczenie nagrody dla Honorowego Krwiodawcy za udział w Akcji Motoserce organizowanej przez Kluby Zrzeszone w KPKM, pół godziny później zaplanwano licytację.

Od godz.18.00 rozpoczną się koncerty. Na poczętek wystąpi zespół Free Sound, o 19.30 do zabawy zaprosi kabaret K2, a o godz. 21.00 swój koncert da gwiazda wieczoru - zespół De Mono. Fordońskie święto zakończy profesjonalny pokaz efektów laserowych.

Imprezy towarzyszące świętu odbędą się na obszarze osiedla.

„Oprócz licznych atrakcji, występów, pokazów, wystaw i koncertów, odbędzie się piąty Jarmark Starofordoński. Wystawcy zaoferują szeroką gamę wyrobów spożywczych, rękodzielniczych i ekologicznych. Każdy znajdzie coś nie tylko dla siebie. 26 maja jest Święto Mamy, więc może być okazja do nabycia prezentu nietuzinkowego, oryginalnego i praktycznego” - zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu na Facebooku.

Wstęp bezpłatny. O Święcie Starego Fordonu pisaliśmy także tutaj.

Na imprezę można dojechać komunikacją miejską nr: 65, 75, 81, 82. Parkingi ogólnodostępne w pobliżu imprezy znajdują się przy ul. Jana  Styki,  przy pętli autobusowej, na ul. Ametystowej, przy Bydgoskiej Fabryce Mebli.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor