Szwederowo 14 lut 2018 | Redaktor
Perła w dolinie. Falista architektura

Wizualizacja „Perłowe Doliny”/mat. Lines Architekci

Na Szwederowie powstanie osiedle „Perłowa Dolina”. Będzie się wyróżniać futurystycznymi kształtami. Ratusz wydał pozwolenie na budowę.

Osiedle powstanie na Szwederowie między ulicami Piękną, Orlą i Kossaka w pobliżu jednego z akwenów Doliny Pięciu Stawów.  Inwestorem jest firma NK Polska Development. W sześciopiętrowej zabudowie wielorodzinnej znajdzie się 235 mieszkań, podziemny parking, sklepy i lokale usługowe. Elewacja utrzymana ma być w odcieniach szarości.

Osiedle będzie wyróżniała atrakcyjna lokalizacja i sąsiedztwo stawów, ale również architektura. Projektanci z firmy Lines Architekci puścili wodze fantazji i narysowali obiekt o niespotykanych w Bydgoszczy kształtach.

 

Architekt miasta, Katarzyna Łaskarzewska- Karczmarz, nie ma wątpliwości, że nowe osiedle będzie przykuwać oko. – To dość odważny projekt, w mieście pojawi się nowa jakość – mówi serwisowi bydgoszcz.wyborcza.pl. I dodaje: - Na atrakcyjnie położonej działce stanie kilka budynków połączonych galeriami w formie falistej, nawiązującej do otoczenia. To będzie ciekawe połączenie architektury z organiczną przyrodą.

Wydział Administracji Budowlanej w urzędzie miasta wydał już pozwolenie na budowę. Firma NK Polska Development wiosną może rozpocząć budowę. "Gazeta Wyborcza" dodaje, że „wizualizacje koncepcji architektonicznej planowanej zabudowy wielorodzinnej w kwartale ulic Orla - Piękna - Kossaka zaopiniowała pozytywnie i rekomendowała ją do dalszych prac projektowych Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna”.

 

mat. Lines Architekci

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor