Bydgoszcz 11 lip 2019 | Redaktor
Basen Astorii wkrótce pod dachem

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Rozpoczął się montaż konstrukcji dachu nad nową Astorią – informuje ratusz. Olimpijski basen wraz z halą o wysokości ponad 14 metrów będzie jednym z najważniejszych elementów związanych z rewitalizacją północnej części Śródmieścia.

W kolejnym raporcie z postępu prac ratusz informuje:  „Z początkiem lipca wykonawca zakończył główne prace przy żelbetowych ścianach i słupach w części basenowej nowego obiektu. Pozwoliło to na rozpoczęcie montażu potężnych elementów dachu m.in. 40-metrowych dźwigarów z klejonego drewna. Równocześnie wykonywane są  prace murarskie i dociepleniowe na najniższych kondygnacjach”.

I dodaje: „Nowa Astoria stanie się największym basenem w regionie. Niecka będzie miała olimpijskie wymiary. Tory o długości 50 metrów zapewnią możliwość profesjonalnego treningu najlepszym sportowcom. Pływacy będą mogli odbywać zgrupowania na miejscu. W kompleksie funkcjonować będą m. in. przystań kajakowa, hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, magazyny na sprzęt. Znajdą się również hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne. Miejscowo przygłębione dno do głębokości sześciu metrów sprawi też, że Astoria będzie doskonałym miejscem do treningu dla nurków, w tym służb ratowniczych.

Nowoczesne rozwiązania pozwolą też dzielić basen na kilka mniejszych części o zróżnicowanej głębokości dna. W ten sposób obiekt będzie pełnił również ważna funkcję rekreacyjna i planowane jest jego szerokie udostępnienie mieszkańcom.  Obok basenu będzie funkcjonować rozbudowana zewnętrzna strefa rekreacji”.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor