Bydgoszcz 15 maj 2019 | Redaktor
Duże zmiany w związku z przebudową Kujawskiej

materiał ZDMiKp

Drogowcy zapowiedzieli zamknięcie kilku jezdni w związku z pracami na budowie torowiska na Kujawskiej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 16 maja, kolejne – dzień później.

Zamknięte dla ruchu zostaną północna jezdnia ul. Wojska Polskiego – na odcinku od wjazdu do CH Zielone Arkady do ronda Kujawskiego, północna jezdnia ul. Solskiego – na odcinku od wjazdu do CH Kaufland do ronda Kujawskiego, wschodnia jezdnia ul. Kujawskiej – na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Konopnickiej, wschodnia jezdnia ul. Bernardyńskiej – na odcinku od mostu do ronda Bernardyńskiego i ul. Toruńska – na odcinku od nr 20 do ronda Bernardyńskiego.

Jednocześnie ruch zostanie poprowadzony przez tymczasowe ronda: Bernardyńskie, Kujawskie – na przecięciu południowej jezdni ul. Wojska Polskiego i zachodniej jezdni ul. Kujawskiej, na ul. Wojska Polskiego – na wysokości wjazdu do CH Zielone Arkady i ul. Sokolej, na ul. Solskiego – na wysokości ul. Chołoniewskiego.

Na jezdniach południowej ul. Wojska Polskiego i Solskiego oraz zachodniej jezdni ul. Bernardyńskiej i Kujawskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Ruch na ulicy Kujawskiej (od ronda Bernardyńskiego do ronda Kujawskiego) będzie udostępniony dla wszystkich użytkowników. Będzie obowiązywało ograniczenie tonażowe – zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (z wyłączeniem pojazdów budowy, służb miejskich, dojeżdżających do TVP i posesji ul. Karpacka).

Dolny taras, czyli zamknięcie ul. Toruńskiej oraz jezdni wschodniej ul. Bernardyńskiej wraz z otwarciem ronda tymczasowego na ul. Bernardyńskiej na wlocie Wałów Jagiellońskich zaczynie funkcjonować od rana 16 maja.

Tymczasowa organizacja ruchu na górnym tarasie, czyli ruch dwukierunkowy na jezdni południowej ul. Wojska Polskiego oraz ul. Solskiego przez tymczasowe ronda, zaczynie funkcjonować od godz. 4.00 rano 17 maja.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor