Bydgoszcz 22 sie 2018 | Redaktor
Dużo zmian na Wojska Polskiego. Kalendarz prac

materiał ilustracyjny / fot. Pixabay

Remont torowiska na Wojska Polskiego postępuje. Oznacza to jednak ciągłe zmiany, w których można się pogubić. Poniżej harmonogram prac na Wojska Polskiego na najbliższe tygodnie.

Dla ułatwienia znalezienia zaplanowanych w najbliższym czasie robót drogowych i związanych z nimi zmianami w organizacji ruchu, w tym miejscu znajdują się najbliższe, czekające zmiany:

24/25 sierpnia (piątek/sobota) otwarcie ulicy Szpitalnej dla ruchu pojazdów
W nocy z piątku na sobotę nastąpi otwarcie dla ruchu pojazdów ul. Szpitalnej. Ze względu na prowadzone przez ciepłowników prace przy przebudowie magistrali ciepłociągu piesi nadal nie będą mogli korzystać z chodników. Zostaną one wygrodzone barierkami zabezpieczającymi wykopy.

24/25 sierpnia (piątek/sobota) zamknięcie północnej jezdni Wojska Polskiego
W nocy z piątku na sobotę zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia północna ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Bełzy do ul. Magnuszewskiej. Jest to spowodowane koniecznością przeprowadzenia ciepłociągu pod ul. Wojska Polskiego na wysokości ul. Ku Wiatrakom.

Cały ruch będzie poprowadzony dwukierunkowo jezdnią południową. Na tę okoliczność zostały wykonane tymczasowe przejazdy przez pas dzielący ul. Wojska Polskiego. Prace powinny potrwać do około 7 września.

27 sierpnia (poniedziałek) prace przy wymianie torowiska na ulicy Wojska Polskiego
W poniedziałek ekipy remontowe MZK rozpoczną roboty torowe na ul. Wojska Polskiego (odcinek od ul. Magnuszewskiej do wiaduktu nad ul. Jana Pawła). Prace powinny potrwać około dwóch miesięcy. Roboty mają przebiegać bez większych utrudnień. Kierowcy mogą jedynie spodziewać się kilkuminutowych wyłączeń jednego z pasów ruchu ul. Wojska Polskiego (podczas dostaw materiałów oraz wywózki zdemontowanych elementów torowiska).

7 września (piątek) zamknięcie południowej jezdni ulicy Wojska Polskiego,
W nocy z 7 na 8 września (piątek/sobota) ruch samochodowy zostanie przekierowany na jezdnię północną ul. Wojska Polskiego, a ciepłociąg będzie przebudowywany na jezdni południowej. Po przebudowie ciepłociągu na jezdni południowej rozpoczną się roboty związane z przebudową jezdni w ramach przebudowy trasy tramwajowej wzdłuż ul. Wojska Polskiego.

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor