Bydgoszcz 1 maj 12:46 | kd
Majówkowe grillowanie. Podpowiadamy co i gdzie nam wolno?

Jak majówka to obowiązkowo i grill. Warto jednak wiedzieć gdzie można oddać się tej czynności.

W Polsce grillować można w wielu miejscach. Przepisy są dość mało restrykcyjne. W teorii można rozpalić grilla nawet na balkonie. Prawo tego nie zabrania. Na przeszkodzie może jednak stanąć regulamin spółdzielni mieszkaniowej. Skargę na nas moze złożyć również sąsiad, któremu będzie przeszkadzał uciążliwy dym czy zapach. W takim przypadku mozemy otrzymać nawet mandat za zakłócanie porządku.

Grillować możemy również w parkach, jeśli jednak regulamin parku zamieszczony na tablicy informacyjnej przy wejsciu nie stanowi inaczej. 

Teoretycznie łatwiej nam będzie w okolicy lasu. Tu jednak musimy zastosować się do pewnych wytycznych.

Grillowanie z użyciem sprawnie działającego i odpowiednio obsługiwanego urządzenia i przy odpowiednim zachowaniu uczestników jest dozwolone. By uniknąć ewentualnych nieprzyjemności, sugerowane jest grillowanie w odległości co najmniej 100 m od granicy lasu

- informuje Straż Miejska.

Najbezpieczniej jest oddać się majówkowemu grillowaniu na własnym terenie lub w miejscach do tego konkretnie przeznaczonych. 

W Bydgoszczy pomimo publicznej dyskusji, która przetoczyła się w porzednim roku rzez miasto nie ma wielu miejsc do legalnego grillowania. 

W Fordonie możemy się oddać tej czynności na polanie przy ulicy Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Ustawiono tam ławeczki oraz zbudowano betonowe grille.

Również w Myślęcinku tuż przy stoku narciarskim jest polana przeznaczona na grilla. To niestety jedyne dwa miejsca, gdzie w mieście legalnie możemy wrzucić coś na ruszt.

Należy również pamiętać, że często towarzyszące grillowaniu spożywanie alkoholu jest w miejscach publicznych zabronione.

 

 

kd Autor