Bydgoszcz 14 sie 2019 | Redaktor
Mural wewnątrz Torbydu na ukończeniu [ZDJĘCIA]

materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

W kolejnym sezonie lodowisko przywita łyżwiarzy nowym wizerunkiem. Wewnętrzne ściany zostały ozdobione malowidłami.

Botanik otwarty po rewitalizacji

Bydgoszcz Wczoraj 20:27

– Kompozycja muralu uwzględnia fragmenty betonowych ścian, dzięki czemu praca jest spójna z całym obiektem. Dobrze też wpisuje się w jego charakter – mówi Marek Iwiński, plastyk miejski. W ramach projektu miały powstać elementy przestrzenne tworzące iluzje. Kompozycja nawiązuje do nowoczesnej formy lodowiska.

materiały UMB

Autorzy malowideł, artyści Bartosz Bujanowski i Bartosz Świątecki, zrealizowali w Bydgoszczy już inne prace wielkoformatowe. Bujanowski zdobył m.in. pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez prezydenta miasta na mural „Legendy Bydgoskie – o Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Praca powstała na ścianie kamienicy przy ul. Jagiellońskiej.

Otwarcie Torbydu w sezonie 2019/2020 odbędzie się w pierwszym tygodniu września. Tafla ma wymiary 30 na 60 metrów, jednocześnie mogą z niej korzystać 240 osoby.

Budynek jest wyposażony m.in. w szatnie z szafkami samoobsługowymi, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzalnią i suszarnią, pomieszczenie medyczne.


Czytaj także:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor