Bydgoszcz 12 lut 2021 | mk
Otwarcie basenów. Gdzie popływamy, a gdzie nadal nie?

Nowa Fala na razie nadal będzie zamknięta/fot. Anna Kopeć, archiwum

Od 15 lutego będzie można popływać na ośmiu z dziewięciu dotychczas funkcjonujących miejskich basenów. Z otwarciem nowo wybudowanych obiektów -Astorii i Aqua Fordonu - Miasto czeka do czasu całkowitego zniesienia obostrzeń.

Na otwarcie basenów pozwala rozporządzenie Rady Ministrów z 11 lutego. Od poniedziałku udostępnione zostają Czwórka, Bryza, Perła, Laguna, Sardynka, Ikar i Neptun oraz basen w Pałacu Młodzieży. Wstęp będą mieli „wszyscy chętni, także klienci indywidualni oraz uczniowie szkół w ramach zajęć sportowych. Nadal zamknięte pozostają trybuny na pływalniach, nie ma też możliwości organizacji wydarzeń sportowych z udziałem publiczności” - przekazuje ratusz.

Ze względu na warunkowy charakter otwarcia (decyzja o luzowaniu obostrzeń obowiązuje do 28 lutego), miasto nie zdecydowało się na uruchomienie dotychczas nieotwartych, nowych pływalni: Nowej Astorii i Aqua Fordonu. Zamknięta będzie także Piąta Fala, do czasu uzyskania wyników badań wody, przeprowadzonych po pracach gwarancyjnych.

Godziny otwarcia basenów oraz cenniki znajdują się na stronie www.plywalniebydgoszcz.pl; informacje o basenie w Pałacu Młodzieży publikowane są na palac.bydgoszcz.pl/basen.php.

Ratusz prosi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa saniteranego - dezynfekcję rąk, zasłanianie twarzy.

Rozporządzenie nie dotyczy lodowisk. Torbyd oraz lodowisko w Fordonie pozostają zamknięte.

mk Autor