Bydgoszcz 3 lip 2020 | kp
Rozrywkowe weekendy na Starym Rynku: muzycy, klauni i szczudlarze

Oficjalne otwarcie Starego Rynku, czerwiec 2019 r./fot. Anna Kopeć

Od soboty (4 lipca) na bydgoskim Starym Rynku będzie rozrywkowo – przynajmniej w weekendy. Mieszkańcy oraz przyjezdni będą tam mogli spotkać lokalnych artystów – w centrum pojawią się muzycy, klauni i szczudlarze.

Miasto zaprosiło do współpracy kapele podwórkowe, studentów i absolwentów Wydziału Muzycznego UKW oraz ulicznych grajków, którzy umilą dzień różnego rodzaju występami. Taka rozrywka będzie dostępna niemal przez wszystkie weekendy wakacji – aż do ostatniej niedzieli sierpnia. Występy będą organizowane dwa razy dziennie – o godzinie 12.00 i 17.00 na płycie Starego Rynku.

Organizatorzy zapewniają – będzie bezpiecznie

– W dobie trwającej pandemii koronawirusa chcemy zaproponować mieszkańcom takie formy rozrywki, które będą przede wszystkim bezpieczne – czytamy na stronie miasta.

Co nas czeka w najbliższy weekend?

W sobotę i niedzielę (3-4 lipca) o godzinie 12.00 na Starym Rynku pojawią się klaun i szczudlarz. Zaproszą oni do interaktywnego działania, pokazów cyrkowych i modelowania balonowych zwierzaków, mieczy i kwiatów. W sobotę o godz. 17.00 posłuchać będzie można kapeli podwórkowej – Bydgoska Ferajna (klimat lat 20. i 30.) W programie także szlagiery przedwojnia, uliczne ballady, satyra podwórkowa i opowieści z przedwojennej Bydgoszczy. Natomiast w niedzielne popołudnie rozbrzmiewać będzie muzyka Adeli i Krisa.

Uwaga!

16 i 29 sierpnia miasto wyjątkowo zaprasza na plac Wolności, zamiast na Stary Rynek.

 

źródło: www.bydgoszcz.pl

kp Autor