Bydgoszcz 15 maj 10:34 | Redaktor
Ruszyły zapisy na bydgoskie półkolonie. Jak zapisać dziecko?

fot. ilustracyjna, Pixabay

W poniedziałek, 13 maja ruszył nabór na „Bydgoskie półkolonie 2024”. Z letniego wypoczynku skorzysta prawie 3900 uczniów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Bydgoskie półkolonie organizowane są przez Miasto po raz szósty. W półkoloniach mogą brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia. W pierwszym naborze każdy uczeń może zostać zapisany na jeden tygodniowy (pięciodniowy) turnus. Jeżeli po naborze podstawowym zostaną wolne miejsca, uruchomiony zostanie nabór uzupełniający z możliwością zgłoszenia dziecka na drugi turnus.

Półkolonie będą realizowane w  dziewięciu turnusach, w 34 szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz.

Opłata wnoszona przez rodzica za turnus półkolonii wynosi 280 zł. Obowiązkiem rodzica jest także wyposażenie dziecka w Bydgoską Kartę Miejską. Z opłaty za półkolonie zwolnieni są rodzice/opiekunowie prawni dzieci upoważnionych do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz tych uczniów, którym decyzją Prezydenta Miasta Bydgoszczy przyznano stypendium szkolne.
Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 7.30 do 15.30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Jak zapisać dziecko?

Już po raz drugi udogodnieniem dla rodziców są zapisy elektroniczne. Warunkiem zgłoszenia dziecka na półkolonie jest rejestracja elektroniczna. Dostęp do strony naborowej: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie. W zakładce Oferta znajduje się lista jednostek, w których będą odbywać się półkolonie, wraz z terminami. Zgłoszenia elektronicznego należy dokonać w terminie: od 13 maja 2024r.  od godz. 8.00 do 19 maja 2024r. do godz. 16.00. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy już teraz do zajrzenia na stronę naborową https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie, na której można zapoznać się z miejscami i terminami półkolonii, jak również ze szczegółowym opisem zasad naboru.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor