Bydgoszcz 5 cze 2019 | Redaktor
Zapisz dziecko na bezpłatne półkolonie. Są jeszcze wolne miejsca

fot. ilustracyjna Pixabay

Urząd Miasta organizuje letni wypoczynek dla uczniów szkół podstawowych w ramach programu „Bydgoskie Półkolonie 2019”. Turnusy rozpoczną się 24 czerwca. Zostało ok. 150 wolnych miejsc.

Po raz pierwszy na taką skalę miasto organizuje wypoczynek letni dla uczniów, którzy całe wakacje lub ich część spędzają w mieście. Program „Bydgoskie Półkolonie 2019” wykorzystuje doświadczenie Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” realizującego półkolonie w 32 szkołach podstawowych, Pałacu Młodzieży i Młodzieżowych Domów Kultury.

W sumie w 37 placówkach oświatowych, w tym także w szkołach, zostanie zorganizowanych łącznie 325 tygodniowych półkolonii, z których będzie skorzysta ok. 4 800 uczniów szkół podstawowych (do 13. roku życia). Program realizowany będzie przez dziewięć tygodni począwszy od 24 czerwca (ostatni turnus rozpocznie się 26 sierpnia).

Zostało jeszcze 152 wolnych miejsc. Najwięcej w SP 25, bo aż 37 miejsc, a także w SP nr 65 (20 miejsc), SP 30 i 32 (po 18 miejsc), SP 22 (16 miejsc), i  pojedyncze miejsca w innych szkołach na terenie miasta.Zapisywać należy się bezpośrednio przez sekretariat wybranej szkoły. 

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8.00 do 15.00. Grupy liczyć będą maksymalnie 20 osób. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w Muzeum Okręgowym. Zaplanowano także wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej, pobranie Karty Uczestnika i posiadanie Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (60 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole).

Karta uczestnika tutaj

Zasady rekrutacji tutaj

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor