Camerimage 27 gru 2017 | Redaktor
Camerimage story [DECYZJA DZIŚ]

Camerimage 2017/fot. Anna Kopeć

Prezydent Rafał Bruski podjął już decyzję co dalej z Camerimage w Bydgoszczy. Oświadczenie w tej sprawie ma ogłosić na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Po tym jak przed Świętami Bożego Narodzenia Marek Żydowicz w imieniu Fundacji Tumult podpisał z Toruniem list intencyjny w sprawie budowy centrum kongresowego dla Camerimage, wielu bydgoskich publicystów wezwało prezydenta Bruskiego do wyrzucenia festiwalu z Bydgoszczy. Prezydent, składając bydgoszczanom świąteczne życzenie na Facebooku, oświadczył spokojnie: „To nie moment na nerwowe reakcje. ”

Przypomnijmy, że wcześniej ratusz informował, że jest już dogadany z Żydowiczem na kolejne cztery edycje  festiwalu. W przyszłorocznym budżecie miasta zagwarantowano na organizację Camerimage 2,5 miliona złotych. Ostatecznie zgodę na podpisanie umowy z Fundacją Tumult mieli wyrazić radni, gdyż jest to kontrakt wieloletni.

Tymczasem, 20 grudnia w Warszawie minister kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremier Piotr Gliński i prezydent Torunia Michał Zaleski podpisali z Markiem Żydowiczem list intencyjny, w którym sygnatariusze wskazują na możliwość realizacji w Toruniu kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage, po tym jak w pobliżu Jordanek powstanie wielofunkcyjne Centrum Festiwalowo-Kongresowe.

Prezydent Bruski zwołał na dziś, 27 grudnia, konferencję prasową, na której ma poinformować o swoich decyzjach.

O umowie z Toruniem czytaj tutaj

Komentarz Michała Jędryki, redaktora naczelnego "Tygodnika Bydgoskiego"

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor