Description of Image

Wzmocnij ducha! Biblijna odpowiedź na epidemię

Redaktor | 19 kwi 2020 W obliczu cierpienia, jakiego w wyniku epidemii doświadcza cały właściwie współczesny świat, coraz głośniej brzmią pytania nie tylko o przyczyny, ale także o to, jak zachować wiarę w sytuacji, która wszystkich otwiera na zupełnie nowy wymiar rzeczywistości - pisze ks. Marcin Chrostowski.

Milczący Marsz Mężczyzn, a wcześniej adoracja

Redaktor | 29 maj 2019 Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej zaprasza na 24 godziny dla Pana (31 maja/1 czerwca) i Milczący Marsz Mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Początek Marszu 1 czerwca nabożeństwem w kościele garnizonowym (rondo Bernardyńskie).

O współczesnym humanizmie i jego źródłach

Redaktor | 18 lut 2019 Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego pod tytułem: „Pytanie o człowieka. O współczesnym humanizmie i jego źródłach”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego (środa) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

W których butach czujesz się najlepiej?

Redaktor | 17 lut 2019 Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej stało się miejscem XXIV weekendowego spotkania młodzieży męskiej, w trakcie którego uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie „W których butach czujesz się najlepiej?”

Zmarł o. Marek Karczewski CSSp

Redaktor | 2 lis 2018 Po krótkiej i ciężkiej chorobie 31 października zmarł ojciec Marek Karczewski CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego, proboszcz parafii Chrystusa Króla i bł. Daniela Brottiera w Chojnicach.

Wolna od wszelkiej zmazy pierworodnej winy

Redaktor | 15 sie 2018 15 sierpnia obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest ono najważniejszym i najstarszym świętem Matki Bożej. Na Wschodzie obchodzono je już w VI wieku. Od IX wieku błogosławi się (nie „święci”, bo „święci” się tylko przedmioty kultu religijnego) w tym dniu kłosy i owoce. Są one symbolem dojrzałości duchowej Najświętszej Dziewicy.

Nie widzieć, aby zobaczyć

Redaktor | 13 sie 2018 W tym roku szedłem w grupie biało-żółtej na pielgrzymkę z Bydgoszczy do Częstochowy. Dla mnie osobiście było to niezwykłe, cudowne przeżycie…

Rodzicie Alfiego przerywają milczenie!

Redaktor | 23 cze 2018 Portal Katolicka Bydgoszcz publikuje wypowiedź Thomasa Evansa, ojca Alfiego: „Chcieliśmy, żeby wszyscy wiedzieli, że w czasie naszej żałoby nadal będziemy mówić o tym jak doprowadzono do śmierci Alfiego i będziemy mówić szczerze i w szczegółach o tamtym tygodniu”.

Proboszcz żegna się z mundurem [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 cze 2018 Dziekan dekanatu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, ksiądz pułkownik Zenon Surma żegna się z mundurem. Dziś (12 czerwca) w kościele garnizonowym odbyła się okolicznościowa Msza św.

Koniec żałoby [ZDJĘCIA]

Redaktor | 14 kwi 2018 Najdłuższa żałoba nowoczesnej Europy dobiegła końca. Prezes Prawa i Sprawiedliwości obwieścił miastu i światu jej kres, gdy na warszawskim placu Piłsudskiego, za komuny zwanym placem Zwycięstwa, stanął wreszcie pomnik ofiar katastrofy rządowego Tupolewa. Zginęło w niej 96 osób - żałoba trwała 96 miesięcy.