Katolicka Bydgoszcz 17 lis 10:31 | mk
Dzień Ubogich w Bazylice. „Granatowy kosz” i wystawa zdjęć

fot. Anna Kopeć

Zbiórkę przyborów toaletowych dla potrzebujących mężczyzn oraz wystawę „Miłosierdzie” zorganizowano w Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo (Al. Ossolińskich 2) z okazji Światowego Dnia Ubogich.

W ubiegłą niedzielę (14 listopada) w Kościele katolickim obchodzono Światowy Dzień Ubogich. Księża misjonarze posługujący w Bazylice z tej okazji przygotowali wystawę „Miłosierdzie”, na której znalazły się fotografie Adama Juszkiewicza.

– Ogarnijmy modlitwą wszystkich biednych i potrzebujących zwłaszcza podopiecznych Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia, których otaczamy opieką materialną i duchową – proszą duszpasterze.

Wolontariusze Stowarzyszenia oraz akcji „Bazylika pomaga” wydają przed kościołem posiłki dla osób ubogich i bezdomnych w dni powszednie od godz. 16.00. Wydawane są także ciepłe ubrania, buty.

W październiku w lewym skrzydle Bazyliki (wejście od tyłu) otwarto także ogrzewalnię „U Miecia”. Na nocleg do ogrzewalni można zgłaszać się codziennie, od ok. 17.00; jest czynna do rana.

Z okazji Dnia Ubogich w kościele wystawiono także granatowy kosz – można do niego włożyć przybory toaletowe, które zostaną przekazane ubogim i potrzebującym mężczyznom. Można także złożyć ofiarę na rzecz ubogich do oznakowanej skarbony.

Zdjęcia wystawy: Anna Kopeć

mk Autor