Katolicka Bydgoszcz 19 gru 2021 | Redaktor
Przy Bazylice odbyła się wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących

fot. Bazylika pomaga/Facebook

Blisko pół tysiąca osób wzięło udział w wigilii zorganizowanej przez księży misjonarzy i wolontariuszy. Przed Bazyliką (al. Ossolińskich 2) ustawiono symboliczny stół, a z przybyłymi modlił się ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Przygotowano świąteczne potrawy – barszcz z uszkami, groch z kapustą, ryby – oraz 500 paczek żywnościowych, z produktami o długiej przydatności. 

Z uczestnikami Wigilii modlił się ks. bp Włodarczyk. – Raduję się, że mogę przez chwilę wam towarzyszyć. W modlitwie przywołuję, by Jezus przyszedł do waszych serc – mówił. – Myślimy o Bożym Narodzeniu, które – mimo zmartwień, problemów, zranień – jest radością. Przychodzi Jezus, który nas umiłował. Pokazuje nam Boga, który jest Miłością. Tę miłość można również zobaczyć przez dobroć drugiego człowieka. Przez to, że okazuje serce – dodał kapłan.  

Wigilia została zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłosierdzia im. św. Wincentego à Paulo. W akcję zaangażowani byli darczyńcy, sponsorzy, liczni wolontariusze. – To szczególny czas miłości i miłosierdzia, po prostu dawania siebie. Każdy z nas chce być kochany, czuć się potrzebny – mówił proboszcz parafii św. Wincentego à Paulo, ks. Sławomir Bar CM. – Tutaj prosto sobie wyobrazić i doświadczyć, że Bóg rodzi się właśnie w betlejemskiej stajence, czyli w biedzie, ubóstwie, niedogodnościach.

Parafia, zgodnie z charyzmatem księży misjonarzy, od lat zaangażowana jest w pomoc osobom potrzebującym. Stowarzyszenie w dni powszednie wydaje przed Bazyliką posiłki i, w razie potrzeby, ciepłe ubrania. W tym roku, w lewym skrzydle kościoła uruchomiono ogrzewalnię. Tydzień temu na tyłach Bazyliki zorganizowno też pierwszy świąteczny kiermasz – wymianę prezentową, również z myślą o osobach potrzebujących.

Więcej czytaj:

„Niedziela niehandlowa”. Świąteczny „kiermasz” przy Bazylice [ZDJĘCIA]

Ogrzewalnię w Bazylice nazwano „U Miecia”. To hołd dla śp. księdza Kozłowskiego

Na podstawie komunikatu diecezja.bydgoszcz.pl, inne

Zdjęcia: Bazylika pomaga, Facebook

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor