Komunikacja 24 lip 2019 | Redaktor
Budują rondo turbinowe w Białych Błotach. Duże zmiany w ruchu

grafika ZDWB

Rozpoczęły się kolejne prace przy budowie ronda na drodze wojewódzkiej nr 223 pod Bydgoszczą. Na trasie łączącej Bydgoszcz z węzłem Białe Białe kierowców czeka sporo zmian.

We wtorek (23 lipca) wykonawca rozpoczął kolejny etap prac, który wiąże się z ograniczeniem części relacji. Ruch w kierunkach Bydgoszcz-Białe Błota i Białe Błota-Bydgoszcz został utrzymany i odbywa się dwoma pasami ruchu wytyczonymi na północnej części jezdni. Zamknięto dla ruchu ulicę Ofiar Hitleryzmu (gminna droga łącząca drogę wojewódzką z bydgoskim osiedlem Miedzyń). Objazd jest wytyczony ulicami Nakielską, Kruszwicką i Szubińską znajdującymi się na terenie Bydgoszczy. W drodze do węzła Białe Błota można też korzystać z trasy przez Lisi Ogon.

Zachowano także możliwość wyjazdu z drogi powiatowej od strony Trzcińca w kierunku Bydgoszczy. Natomiast obowiązuje zakaz wjazdu w powiatową drogę od strony drogi wojewódzkiej. Dopuszczony został wyłącznie przejazd na wprost. Z zakazu wyłączone zostały pojazdy budowy oraz komunikacji publicznej. Kierowcy jadący z Bydgoszczy w kierunku Trzcińca kierowani są na węzeł Białe Błota, drogę serwisową wzdłuż obwodnicy i miejscowość Ciele.

Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez najbliższe pół roku. Następnie wykonawca przełoży ruch na nową południową jezdnię drogi wojewódzkiej i przeniesie główny front robót na północną stronę modernizowanego skrzyżowania.

Ze względu na duże natężenia ruchu i duży zakres zmian w organizacji ruchu kierowcy muszą zachować w tym miejscu szczególną ostrożność i na okres budowy zarezerwować więcej czasu na przejazd tą trasą. 

 

źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

O inwestycji pisaliśmy tutaj Rondo turbinowe powstanie w Białych Błotach

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor