Komunikacja 3 mar 2020 | Redaktor
Bydgoszcz na planie filmowym. Zmiany w ruchu

Prace nad filmem „Miasto”, archiwum/fot. Martyna Elżbieta Wierzchucka

Na potrzeby realizacji filmu „Miasto” Marcina Sautera do 9 marca w kilku miejscach Bydgoszczy wprowadzone zostaną zmiany w ruchu.

Od 3 marca od godz. 17.00 do 9 marca do godz. 7.00 na skrzyżowaniu ulic Orla i Ugory nie będzie możliwości przejazdu i ruchu pieszego. W godzinach 17.00–0.00 oraz 4.00–6.30 możliwe czasowe wstrzymywanie ruchu na ulicach dochodzących do skrzyżowania. W oznaczonych obszarach na ulicach Podgórnej, Orlej i Na Wzgórze J. H. Dąbrowskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w godz. 15.00–7.00 każdego z wymienionych dni.

Od 5 marca od godz. 17.00 do 6 marca do godz. 7.00 na ulicach Jasnej, Nadrzecznej, Żeglarskiej i Czarna Droga możliwe czasowe wstrzymywania ruchu. Na wyznaczonych obszarach na tych ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania od godz. 15.00 5 marca do godz. 07.00 6 marca.

Film „Miasto” to kryminał noir, w którym Bydgoszcz jest nie tylko tłem, ale i „bohaterem”.
Role główne grają: Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka oraz Piotr Nawrocki, bydgoszczanin. W rolach drugoplanowych występują m. in.: Robert Więckiewicz, Stanisław Tym, Artur Krajewski.

Twórcą filmu jest uznany bydgoski reżyser i operator, zdobywca wielu nagród (między innymi Złotej Żaby na Festiwalu Camerimage), Marcin Sauter. Produkcja otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, głównym koproducentem filmu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Zobacz także: Bydgoscy rekonstruktorzy na planie filmu „Miasto” [ZDJĘCIA]

Na podstawie: Bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor