Komunikacja 26 cze 2019 | Redaktor
Jak poprawnie parkować skutery elektryczne? Firma przedstawia instrukcję

materiały blinkee.city

Jednoślady pozostawione na środku chodnika czy w bramie – takie widoki można było zobaczyć już w pierwszych dnia funkcjonowania w Bydgoszczy elektrycznych skuterów. Blinkee.city publikuje instrukcję, by zapobiec takim przypadkom.

Wypożyczyć skutery w Bydgoszczy można od końca kwietnia – na początek firma wprowadziła  na nasze ulice 30 maszyn. Jak informuje blinkee.city, odniosły sukces: w pierwszym miesiącu działania usługi bydgoszczanie „przejeździli” na nich łącznie 63 tys. 900 minut.

Zdaniem firmy mieszkańcy nie mają problemów z rejestracją i obsługą skuterów, a przypadki nieprawidłowego parkowania, takiego jak to nagłośnione przez Leśny Park Kultury i Wypoczunku (czytaj tutaj) zdarzają się sporadycznie. Blinkee.city zdecydowało się jednak przygotować instrukcję zdjęciową, która przedstawia zarówno prawidłowo, jak i źle zaparkowane skutery. 

materiały blinkee.city

Poza stworzeniem obrazkowej instrukcji, operator zdecydował także, że o przestawienie źle zaparkowanego skutera na początek będzie prosił samego „winowajcę”. W przypadku nieprawidłowego parkowania centrala zaczęła wysyłać powiadomienia i prośby o poprawne odstawienie pojazdu na telefon danej osoby.

Jeśli użytkownik dwukrotnie złamie przepisy ruchu drogowego, otrzyma karę finansową. Jeśli zasady będzie łamał nagminnie, zostanie zablokowany. 

Przestawianiem jednośladów w razie potrzeby zajmują się także serwisanci blinkee.city, którzy kilka razy dziennie sprawdzają pojazdy i ładują ich akumulatory. – Wszystkim nam zależy na tym samym – by skutery blinkee.city były łatwo dostępne i bezpieczne dla uczestników ruchu drogowego. Liczymy na odpowiedzialność jeżdżących, ale sami także kontrolujemy sytuację parkowania pojazdów w mieście – mówi Tomasz Krzywański, partner blinkee.city w Bydgoszczy.

Całą obrazkową instrukcję parkowania można znaleźć w social mediach operatora i na jego stronie. 

źródło: materiały blinkee.city, oprac. mk

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor