Wydarzenia 9 maj 2019 | Redaktor
Skutery się przyjęły, ale wyobraźni niekiedy brakuje

materiały LPKiW „Myślęcinek”, Facebook

Pasjonaci jednośladów od końca kwietnia mają w Bydgoszczy do dyspozycji skutery na wynajem. Nie wszyscy jednak stosują się do regulaminu korzystania z pojazdów - pozostawiają je na chodnikach, w bramach i w innych miejsach niedozwolonych, o czym przekonali się m.in. pracownicy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

W Bydgoszczy pojawiła się możliwość wypożyczania skuterów elektrycznych, o czym pisaliśmy tutaj.  Usługa określa strefę, czyli obszar, w obrębie którego musimy zakończyć przejażdżkę. W Bydgoszczy obejmuje ona Śródmieście, część górnego tarasu, Błonie i Bartodzieje. W weekendy strefa rozszerzona jest także o Myślęcinek. 

„W Bydgoszczy pojawiła się możliwość wypożyczenia skuterów. Świetnie! Korzystajmy! Prosimy tylko o trochę wyobraźni! - czytamy na fanpage'u Myślęcinka na Facebooku. „Po ostatnim weekendzie w poniedziałek przez prawie cały dzień trzy jednoślady zajmowały pas drogi wyjazdowej z parkingu przy zoo. Jeśli już chcecie pozostawić skuter w parku, zróbcie to na głównych parkingach - nie na trawnikach czy Różopolu...” - proszą pracownicy parku.

Kosztami za konieczność przyjazdu serwisu firma blinkee.city obciąża użytkownika skutera. 

Pojazdy można pozostawiać w dowolnym miejscu objętym strefą usługi, w którym można parkować zgodnie z przepisami kodeksu ruchu drogowego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor