Komunikacja 2 lip 2022 | mk

Od poniedziałku (4 lipca) w awaryjnej siatce połączeń ma funkcjonować więcej autobusów. Rozkłady jazdy są już dostępne na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Papierowa wersja rozkładów będzie sukcesywnie umieszczana na przystankach. – Prosimy zwracać uwagę na daty ich obowiązywania – wskazują drogowcy.

O tym, którędy przebiegają trasy linii zastępczych, pisaliśmy tutaj. Rozkłady jazdy linii tymczasowych są dostępne na stronie zdmikp.pl tutaj.

Pracownicy Miejskich Zakładów Komunikacyjnych strajkują od piątku 24 czerwca, linii zastępcze obsługują kierowcy prywatnego przewoźnika Irex Trans. Dotąd nie zawarto porozumienia pomiędzy protestującymi a prezydentem miasta – w celu wypracowania rozwiązania powołana została komisja doraźna, której przewodniczącym został radny Marcin Lewandowski. Na wtorek (5 lipca) zapowiedziane jest jej drugie posiedzenie.

W niedzielę (3 lipca) o godz. 15.00 pracownicy MZK będą protestować przed ratuszem. Do udziału zapraszają mieszkańców. Więcej czytaj: Pracownicy MZK opisują swoją sytuację i zapraszają na niedzielny protest.

W związku z protestem bilety okresowe na jedną linię honorowane są teraz na całej komunikacji zastępczej. Bilety na karcie płatniczej można kodować tylko w autobusach w barwach w Bydgoszczy, w pozostałych urzędzenie Mennicy Polskiej nie będzie dostępne. 

mk Autor